Úřad vlády: Prof. Homola místopředsedou RVVI, cenu za popularizaci a propagaci vědy získá Ivan Boháček

29.10.2022 19:07 | Tisková zpráva

V Strakově akademii se konalo zasedání Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI), jíž předsedá ministryně Helena Langšádlová. K hlavním bodům jednání patřily volby členů a předsedy vědecké rady GA ČR, Národní priority výzkumu, a také volba prvního místopředsedy RVVI. Předsedkyně RVVI zároveň oznámila jméno letošního držitele ceny za propagaci a popularizaci vědy.

Úřad vlády: Prof. Homola místopředsedou RVVI, cenu za popularizaci a propagaci vědy získá Ivan Boháček
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Úřadem vlády

V úvodu jednání představil předseda Mezinárodní rady prof. Josef Michl závěry společného jednání RVVI s tímto mezinárodním expertním orgánem. Jednání se uskutečnilo 21. října po dvouleté pandemické pauze a špičkoví vědci sdružení v Mezinárodní radě zde diskutovali s členy RVVI mj. k tématům transferu, motivace soukromých společností k financování výzkumu, národních priorit vědy a výzkumu, či roli výzkumu při řešení současných výzev.

Do funkce 1. místopředsedy RVVI byl zvolen stávající člen předsednictva prof. Jiří Homola, do jehož agendy v činnosti Rady spadá zejména oblast rozpočtu na výzkum, vývoj a inovace.

V souvislosti s končícím funkčním obdobím 9 členů vědecké rady Grantové agentury ČR (GA ČR), včetně jejího předsedy, proběhla volba do tohoto koncepčního orgánu. RVVI navrhla vládě jmenovat členy vědecké rady prof. Petra Dubového, prof. Jana Hajiče, prof. Michala Hocka, prof. Josefa Humlíčka, prof. Štěpána Jurajdu, prof. Annu Pospěch Durnovou, prof. Evu Semotanovou, prof. Aleksi Šeda a prof. Františka Štěpánka. Na pozici předsedy vědecké rady GA ČR byl navržen doc. Rudolf Kučera z Masarykova ústavu a Archivu AV ČR a Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Vláda a prezident

Podle vás je v pořádku, že prezident zasahuje nebo chce zasahovat do programového prohlášení vlády? Že má možnost ovlivnit, koho jmenuje ministrem chápu, ale zasahovat do programového prohlášení je podle mě mimo jeho jurisdikci nebo ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Praha posiluje kybernetickou bezpečnost

10:30 MHMP: Praha posiluje kybernetickou bezpečnost

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním jednání schválila záměr pořídit službu systematického ověřování …