Úřad vlády se zapojí do Tříkrálové sbírky pro Charitu České republiky

06.01.2023 14:21 | Tisková zpráva

Do Strakovy akademie, sídla Úřadu vlády ČR, dorazili v pátek 6. ledna 2023 ráno tři králové, Kašpar, Melichar a Baltazar. Před hlavním vchodem je uvítali předseda vlády Petr Fiala a vedoucí Úřadu vlády Jana Kotalíková. Koledníci v královských kostýmech jsou tradičními aktéry novoroční Tříkrálové sbírky, do níž se letos Úřad vlády a jeho zaměstnanci rovněž zapojí.

Úřad vlády se zapojí do Tříkrálové sbírky pro Charitu České republiky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Úřadem vlády

Tříkrálovou sbírku pořádá každoročně Charita Česká republika. Dobrovolné finanční příspěvky, které koledníci po celé republice vyberou, jsou Charitou využity na pomoc rodinám ohroženým chudobou a sociálním vyloučením.

Výtěžek z letošní sbírky podpoří vznik Komunitního centra sv. Anežky v přízemí sídla pražské Charity v Londýnské ulici v Praze 2. Komunitní centrum, které chce Charita otevřít během letošního roku, bude poskytovat pomoc rodinám s dětmi v nepříznivé sociální situaci a chudým lidem.

Tříkrálovou sbírku letos aktivně podpoří i Úřad vlády ČR. Tři králové předali vedoucí Úřadu vlády Janě Kotalíkové kasičku, která bude celý příští týden umístěna ve vestibulu hlavního vchodu do Strakovy akademie a do níž budou moci věnovat zaměstnanci i návštěvníci Strakovy akademie svůj finanční dar.

„Děkujeme, že jste přišli požehnat tomuto domu, Úřadu vlády. Budu moc ráda, když nám tady necháte kasičku a my se pokusíme během následujícího týdne vybrat co nejvíce peněz," řekla vedoucí Úřadu vlády.

Více informací o 23. tříkrálové sbírce na stránkách Charity ČR ZDE.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Akce v terénu, které pořádá Dům přírody Brd, si navštěvníci oblíbili

20:48 AOPK ČR: Akce v terénu, které pořádá Dům přírody Brd, si navštěvníci oblíbili

Dům přírody Brd v létě oslaví rok od svého otevření. Lidé si do nového návštěvnického střediska hned…