Ústavní soud: Návštěva z nejvzácnějších

24.07.2016 17:04 | Zprávy

V úterý dne 19. července měl Ústavní soud jedinečnou příležitost přivítat dva bývalé prezidenty Slovenské republiky. Pan prezident Rudolf Schuster (1999-2004) a pan prezident Ivan Gašparovič (2004-2014) navštívili sídlo Ústavního soudu poprvé a průvodcem jim byl současný předseda této instituce Pavel Rychetský, kterého s oběma prezidenty pojí dávné přátelství.

Ústavní soud: Návštěva z nejvzácnějších
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do budovy Ústavního soudu

Kromě představení aktuální činnosti Ústavního soudu České republiky a jeho postavení v systému ochrany ústavnosti byly diskutovány též současné vztahy České a Slovenské republiky, které zůstávají v Evropě unikátním příkladem přátelství a spolupráce. Další část programu se následně uskutečnila v rezidenci předsedy Ústavního soudu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Mám dotaz

Možná vám přijde hloupý, ale jaký je rozdíl, jestli třeba muniční iniciativu řeší státy NATO sólo nebo to bude řešit NATO jako celek? Mě to přijde stejné, jen zaobalené jinak. Děkuji za vysvětlení.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká televize: Digitální služby rostou, loni zaznamenaly 371 milionů spuštěných videí

16:08 Česká televize: Digitální služby rostou, loni zaznamenaly 371 milionů spuštěných videí

Česká televize provozuje šest online produktů – iVysílání a weby ČT24, ČT sport, ČT :D, ČT edu a ČT …