Ústecký kraj: Filmaři obdrží od kraje přes tři miliony korun

29.12.2022 10:37 | Tisková zpráva

Čtyři celovečerní filmy získají z rozhodnutí krajských zastupitelů dotaci z programu na podporu audiovizuální tvorby v Ústeckém kraji. Do regionu v příštím roce zavítají režiséři, kteří zde již natočili divácky úspěšná díla – Dan Svátek (Úsměvy smutných mužů) či Viktor Tauš (seriál Zrádci).

Ústecký kraj: Filmaři obdrží od kraje přes tři miliony korun
Foto: Ústecký kraj
Popisek: Ústecký kraj, logo.

„Těší nás velký zájem filmařů o tento dotační program. Příchozí produkce především významně podpoří místní ekonomiku a zároveň lze využít i marketingový potenciál, který je s filmovým natáčení spojený,“ přiblížil nesporné přínosy dotačního titulu Jiří Řehák, náměstek hejtmana pro oblast cestovního ruchu, kultury a památkové péče.

Anketa

Odradil vás pořad s Babišem a dětmi od volby lídra ANO?

4%
82%
hlasovalo: 44884 lidí

Pestrost žánrů a témat snímků poukazuje na barvitost prostředí a široké možnosti využití lokací Ústeckého kraje tak, jak jej dlouhodobě vnímají a využívají filmoví tvůrci. Kromě lokací avizují tvůrci v Ústeckém kraji využít i řadu služeb a zboží.

„Projekty vybírala a vyhodnocovala sedmičlenná komise složená z řad filmových profesionálů a expertů a dva zástupci z regionu,“ doplnila Barbora Hyšková z Filmové kanceláře Ústeckého kraje, která dotační titul zajišťuje. Ústecký kraj tedy přerozdělí mezi úspěšné žadatele 3 100 000 korun, ale celkově zde filmaři utratí (i s dotací) 7 644 500 korun.

A jaké kvarteto filmů získalo dotaci?
ROK VDOVY - režie Veronika Lišková, dotace 800 000 Kč
AMERIKÁNKA - režie Viktor Tauš, dotace 800 000 Kč
ZÁPISNÍK ALKOHOLIČKY - režie Dan Svátek, dotace 700 000 Kč
LES - režie Tomáš Weinreb, Petr Kazda, dotace 800 000 Kč

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Olomoucký kraj: Mistři mají vlastní karetní soubor, podmalby zachycuje katalog

7:34 Olomoucký kraj: Mistři mají vlastní karetní soubor, podmalby zachycuje katalog

Hned dvě zajímavé kulturní novinky obohatily ediční řadu Olomouckého kraje. Reprezentativní katalog …