Ústecký kraj: Hejtman se sešel v Německu s europoslanci

07.07.2020 21:01

Na německé straně Krušných hor, ve městě Holzhau se uskutečnilo česko-německé pracovní setkání zájmových skupin usilujících o opětovné propojení železniční trati mezi obcemi Holzhau v Sasku a českou Moldavou. Jelikož projekt podporuje i Ústecký kraj, nemohl na schůzce chybět ani hejtman Oldřich Bubeníček a náměstek pro dopravu Jaroslav Komínek.

Ústecký kraj: Hejtman se sešel v Německu s europoslanci
Foto: Ústecký kraj
Popisek: Ústecký kraj, logo.

Jednání předsedali poslanci Evropského parlamentu Tomáš Zdechovský a jeho saský kolega Peter Jahr, kteří projekt dlouhodobě podporují. Ti přednesli mimo jiné možnosti financování projektu dostavby trati z evropských fondů. Oběma zainteresovaným stranám tak svitla naděje, že se po 75 letech krušnohorská železniční trať mezi Freibergem, Mostem a Teplicemi už skutečně propojí.

Přítomný hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček oficiálně pozval saského ministra Martina Duliga k účasti na plánované III. česko-německé konferenci, která proběhne po dokončení studie proveditelnosti v Teplicích.

Europoslanec Tomáš Zdechovský a místostarosta města Freiberg Steve Ittershagen zdůraznili, že projekt má vedle turistického a hospodářského charakteru rovněž aspekt kulturní výměny. V rámci dvou desítek českých a saských měst probíhají již několik let přeshraniční kulturní akce.

Moldavská dráha patří k nejkrásnějším tratím v ČR. Původně spojovala české Podkrušnohoří se středním Saskem, avšak od roku 1945 je rozdělena. Do jejího původního provozního stavu ji chtějí navrátit zájmové skupiny z obou stran hranice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihomoravský kraj: V Brně lákají na očkování limonádou

22:33 Jihomoravský kraj: V Brně lákají na očkování limonádou

Na 500 kusů Richardovy limonády předal v pondělí 2. srpna 2021 hejtman Jan Grolich v očkovacím centr…