Ústecký kraj: Mezinárodní spolupráce přináší výsledky, srbský student nastupuje do Krajské zdravotní, a.s.

25.02.2020 10:58

Spolupráce mezi Ústeckým krajem a Jižním Banátem v Srbsku přináší v rámci projektu Zvyšování odborné kvalifikace absolventů středních škol v Jižním Banátu první hmatatelné výsledky a úspěchy nejen pro tamější školy a studenty, ale také pro Ústecký kraj. Jeden ze srbských studentů začne od března pracovat v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, a posílí tak personál Krajské zdravotní, a.s.

Ústecký kraj: Mezinárodní spolupráce přináší výsledky, srbský student nastupuje do Krajské zdravotní, a.s.
Foto: Ústecký kraj
Popisek: Ústecký kraj, logo.
reklama

„Zatím se jedná o první vlaštovku, ze čtyřčlenné skupiny studentů, kteří k nám v rámci spolupráce přijeli v říjnu loňského roku, náročné podmínky studia, praktické přípravy a jazykové vybavenosti zvládnul právě jen on. Je to ale pro nás znamení, že projekt má smysl a je přínosný pro obě strany. Srbským studentům zajistí výborné vzdělání na naší vyšší odborné škole a praxi v nejmodernějším lékařském zařízení, Krajská zdravotní pak získává dobře připraveného a motivovaného zaměstnance z řad nelékařského personálu,“ řekl k projektu předseda výboru pro zdravotnictví Pavel Csonka, který se v této spolupráci osobně angažuje.

Školami v rámci pilotního ročníku projektu „Zvyšování odborné kvalifikace absolventů středních škol v Jižním Banátu – přenos know-how, studijní stáže v Ústeckém kraji“ jsou Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední škola zdravotnická v Ústí nad Labem a Chemicko-zdravotní škola Vršac, které mají uzavřené memorandum o spolupráci. V rámci spolupráce proběhly studijní cesty zaměřené na získání know-how, jak podpořit zvýšení kvality výuky na středních školách. Kromě vyššího odborného vzdělání na ústecké škole, kterým se u nás srbským studentům zvýší kvalifikace, je součástí také intenzivní výuka českého jazyka. Veškeré získané znalosti a dovednosti následně studenti mohou zúročit při zaměstnání v nemocnicích KZ, a.s., která finančně podpoří pokračování projektu.

Ústecký kraj spolupracuje s Jižním Banátem již od roku 2010. Nejprve se partnerství zaměřovalo na podnikatelské propojení a představení kulturních tradic obou zemí. Součástí bylo také darování techniky ke zvládání povodní a zdravotnických přístrojů a materiálu do nemocnice ve Vršaci. Postupem času se jako nejpřínosnější ukázala spolupráce a vzájemné studijní pobyty mezi středními školami. Na tomto základě vznikla také nabídka zvýšení kvalifikace srbských studentů v rámci kombinovaného studia na školách v kraji a jejich následného zapojení do praxe v rámci zaměstnání.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Praha žádá vyčlenění lůžek pro seniory v nemocnicích, zřizovaných ministerstvem zdravotnictví

19:27 Praha žádá vyčlenění lůžek pro seniory v nemocnicích, zřizovaných ministerstvem zdravotnictví

Alarmující situace v domovech seniorů, zajištění karantény pro osoby bez domova a ochranné prostředk…