Ústecký kraj: Mezinárodní spolupráce přináší výsledky, srbský student nastupuje do Krajské zdravotní, a.s.

25.2.2020 10:58 dop.

Spolupráce mezi Ústeckým krajem a Jižním Banátem v Srbsku přináší v rámci projektu Zvyšování odborné kvalifikace absolventů středních škol v Jižním Banátu první hmatatelné výsledky a úspěchy nejen pro tamější školy a studenty, ale také pro Ústecký kraj. Jeden ze srbských studentů začne od března pracovat v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, a posílí tak personál Krajské zdravotní, a.s.

Ústecký kraj: Mezinárodní spolupráce přináší výsledky, srbský student nastupuje do Krajské zdravotní, a.s.
Foto: Ústecký kraj
Popisek: Ústecký kraj, logo.

„Zatím se jedná o první vlaštovku, ze čtyřčlenné skupiny studentů, kteří k nám v rámci spolupráce přijeli v říjnu loňského roku, náročné podmínky studia, praktické přípravy a jazykové vybavenosti zvládnul právě jen on. Je to ale pro nás znamení, že projekt má smysl a je přínosný pro obě strany. Srbským studentům zajistí výborné vzdělání na naší vyšší odborné škole a praxi v nejmodernějším lékařském zařízení, Krajská zdravotní pak získává dobře připraveného a motivovaného zaměstnance z řad nelékařského personálu,“ řekl k projektu předseda výboru pro zdravotnictví Pavel Csonka, který se v této spolupráci osobně angažuje.

Školami v rámci pilotního ročníku projektu „Zvyšování odborné kvalifikace absolventů středních škol v Jižním Banátu – přenos know-how, studijní stáže v Ústeckém kraji“ jsou Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední škola zdravotnická v Ústí nad Labem a Chemicko-zdravotní škola Vršac, které mají uzavřené memorandum o spolupráci. V rámci spolupráce proběhly studijní cesty zaměřené na získání know-how, jak podpořit zvýšení kvality výuky na středních školách. Kromě vyššího odborného vzdělání na ústecké škole, kterým se u nás srbským studentům zvýší kvalifikace, je součástí také intenzivní výuka českého jazyka. Veškeré získané znalosti a dovednosti následně studenti mohou zúročit při zaměstnání v nemocnicích KZ, a.s., která finančně podpoří pokračování projektu.

Ústecký kraj spolupracuje s Jižním Banátem již od roku 2010. Nejprve se partnerství zaměřovalo na podnikatelské propojení a představení kulturních tradic obou zemí. Součástí bylo také darování techniky ke zvládání povodní a zdravotnických přístrojů a materiálu do nemocnice ve Vršaci. Postupem času se jako nejpřínosnější ukázala spolupráce a vzájemné studijní pobyty mezi středními školami. Na tomto základě vznikla také nabídka zvýšení kvalifikace srbských studentů v rámci kombinovaného studia na školách v kraji a jejich následného zapojení do praxe v rámci zaměstnání.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Podle čeho jste do dosazoval do funkcí lidi?

Vypadá to, že jste mimálně neměl šťastnou ruku. Nebo to není náhoda, že jsou vámi jmenovaní lidé zapojení bůh ví do čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vězeňská služba: Vládní zmocněnkyně ve Věznici Světlá nad Sázavou

7:34 Vězeňská služba: Vládní zmocněnkyně ve Věznici Světlá nad Sázavou

Nová vládní zmocněnkyně pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková navštívila Věznici Světlá nad …