Ústecký kraj: Památník Terezín zve na česko-německé čtení z knihy Holocaust – Slepá kolej dějin

24.01.2022 18:02 | Tisková zpráva

Památník Terezín pořádá příští týden ve čtvrtek 27. ledna 2022 od 13 hodin v kinosále Muzea ghetta (Komenského 148, Terezín) čtení z knihy Romana Cílka Holocaust - Slepá kolej dějin a z knihy jejího německého překladu v podání historika Wernera Imhofa. Kniha dokumentuje proces s generálem Waffen-SS, SS-Obergruppenführerem a osobním pobočníkem H. Himmlera Karlem Wolfem v Mnichově roku 1964.

Ústecký kraj: Památník Terezín zve na česko-německé čtení z knihy Holocaust – Slepá kolej dějin
Foto: Ústecký kraj
Popisek: Ústecký kraj, logo.

Čtení se odehrává v češtině i němčině. Český text bude číst Tomáš Kraus, tajemník Federace židovských obcí v ČR, německé čtení obstará autor německého překladu knihy Werner Imhof. O hudební doprovod se postará hudební skupina Vertigo, trojnásobný držitel ocenění Zlatý Anděl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

LPG

Proč necháte, aby se po vaší regulaci cen benzínu a nafty čerpačky hojily na majitelích aut s LPG? Od začátku krize se cena LPG zvedla průměrně o cca 50% a vy s tím neděláte vůbec nic! Vyhovuje vám to, protože vyberete víc na dani?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Evropská unie znamená i bezpečnost

16:08 Policie ČR: Evropská unie znamená i bezpečnost

EMPACT je účinný nástroj v boji s organizovaným zločinem.