Ústecký kraj: Poslední letošní setkání Poradního orgánu hejtmana pro seniory a zdravotně postižené

21.12.2022 9:48 | Tisková zpráva

Naposledy v letošním kalendářním roce se na půdě krajského úřadu sešel Poradní orgán hejtmana pro seniory a zdravotně postižené pod vedením předsedkyně Drahomíry Karasové. Při jednání zazněly především informace o průběžném naplňování cílů Ústeckého krajského plánu pro vyrovnání příležitostí pro osoby se zdravotním postižením v letech 2021-2025.

Ústecký kraj: Poslední letošní setkání Poradního orgánu hejtmana pro seniory a zdravotně postižené
Foto: Ústecký kraj
Popisek: Ústecký kraj, logo.

Jedním z bodů programu byla i problematika posílení finanční podpory sportovců se zdravotním postižením a jejich sportovních organizací. Náměstek a statutární zástupce hejtmana Jiří Kulhánek informoval o možnosti využití dotačních titulů v oblasti školství, především pak o dotačním titulu SPORT 2023, pro který je alokováno v příštím kalendářním roce celkem 10 milionů korun. Informace o dotačních programech jsou již zveřejněny na webových stránkách Ústeckého kraje v sekci Dotace.

Poradní orgán rovněž chystá pro kalendářní rok 2024 nové ocenění, Den bez bariér Ústeckého kraje, které by se vyhlašovalo v zájmu podpory aktivit přispívajících významným způsobem ke zlepšení postavení osob se zdravotním postižením spojeným s odstraněním architektonických a informačních bariér. Symbolem bourání bariér by bylo kladívko a jednalo by se o cenu předávanou hejtmanem Ústeckého kraje. V průběhu roku 2023 budou specifikovány detaily a námět ocenění bude předložen hejtmanovi k rozhodnutí.

Poradní orgán hejtmana Ústeckého kraje se schází zpravidla jednou v průběhu kalendářního čtvrtletí.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Z jakých čísel při svých odhdech vycházíte?

Podle odhadů exministryně financí a šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové si příští rok čtyřčlenná rodina připlatí kvůli vyšším daním 100 tisíc korun. Ptám se, protože každý tvrdí něco jiného, určitě na tom nezbohatneme, ale jak jste dospěla k čísu právě 100 000?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Plzeň: Křtiny zebry bezhřívé

7:05 Zoo Plzeň: Křtiny zebry bezhřívé

V roce 2020 začala plzeňská zoo chovat v rámci spolupráce zejména českých a slovenských zoo ohroženo…