Ústecký kraj vyhlásil mimořádné kolo dotačního řízení v sociální oblasti

01.07.2017 22:40

V souvislosti s navýšením finančních prostředků určených na podporu sociálních služeb přistoupil Ústecký kraj k vyhlášení mimořádného termínu pro podávání žádostí o finanční podporu od 1. 7. 2017. Finanční prostředky na dofinancování jsou určeny pouze na platy, mzdy a jejich navýšení. Podávání žádostí bude probíhat výlučně prostřednictvím aplikace IS OKsystém-poskytovatel.

Ústecký kraj vyhlásil mimořádné kolo dotačního řízení v sociální oblasti
Foto: Ústecký kraj
Popisek: Ústecký kraj, logo.

Návrh vyhlášení mimořádného termínu pro podávání žádostí o finanční podporu z rozpočtu kraje v dotačním programu „Podpora sociálních služeb v Ústeckém kraji 2017“ byl schválen Zastupitelstvem Ústeckého kraje dne 26. 6. 2017.

Na základě aktualizace nařízení vlády č. 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, ve znění pozdějších předpisů, dojde k úpravě zdrojových dat pro stanovení vyrovnávací platby a optimální výše dotace, resp. k úpravě výchozích hodnot pro výpočet obvyklých mzdových nákladů. Následně bude sociálním službám přepočtena vyrovnávací platba a optimální výše dotace, stanovena maximální výše dotace a reálná výše dotace dle pravidel Metodiky Ústeckého kraje pro poskytování finanční podpory poskytovatelům sociálních služeb v rámci programu Podpora sociálních služeb v Ústeckém kraji 2017.

Harmonogram vyhlášení mimořádného termínu:
1. 7. – 30. 7. 2017 – zveřejnění vyhlášení na úřední desce
1. 8. – 7. 8. 2017 – lhůta pro podávání žádostí v mimořádném termínu
30. 8. 2017 – předložení vyhodnocení Radě Ústeckého kraje
11. 9. 2017 – předložení vyhodnocení ke schválení Zastupitelstvu Ústeckého kraje

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Znojmo navyšuje kapacitu očkovaní na své maximum

13:29 Nemocnice Znojmo navyšuje kapacitu očkovaní na své maximum

V tuto chvíli čeká ve virtuální frontě na očkování v Nemocnici Znojmo přes 3000 registrovaných zájem…