Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský: Letošní rok provází silné výskyty mšic

03.11.2016 7:35 | Zprávy

V polovině října byl na zkušební stanici Chrlice odebrán nejsilnější vzorek za celou dobu sledování letu mšic v ČR. Čítal 8.787 ks mšic a z toho bylo 8.595 ks mšice broskvoňové (Myzus persicae). Tento záchyt byl však pouze jedním z řady velmi silných úlovků tohoto druhu v tomto roce.

Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský: Letošní rok provází silné výskyty mšic
Foto: eagri.cz
Popisek: Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský - logo

Podzimní letová vlna mnoha druhů hospodářsky škodlivých druhů mšic byla letos velmi časná. Pokles migrace byl zaznamenán v prvním říjnovém týdnu a přispělo k němu mimo jiné výrazné ochlazení, které nepřálo aktivitě mšic. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Úhrada škody

Vyzvali jste radní, aby uhradili způsobenou škodu České televizi. Proti tomu nic nemám, ale zajímá mě něco jiného. Proč politici nemusí hradit škody, které svým jednáním způsobili? Nebo aspoň co vím, tak nemusí. To vám přijde v pořádku nebo také prosadíte, aby se to změnilo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Pomoc vrtulníků v Českém Švýcarsku - téměř 600 shozů, přes tisíc tun vody

7:14 Armáda ČR: Pomoc vrtulníků v Českém Švýcarsku - téměř 600 shozů, přes tisíc tun vody

Čtyři dny, od soboty 2. do úterý 5. května, pomáhaly osádky vrtulníků z 24. základny dopravního lete…