Už pošesté se v Jihomoravském kraji uskuteční Železný týden, tentokrát ve westernovém stylu

2. 9. 2016 8:35

Už pošesté se letos v Jihomoravském kraji a po celé České republice uskuteční tradiční akce vyhlášená společností ELEKTROWIN s názvem Železný týden. Je určena ke zvýšení informovanosti veřejnosti o zpětném odběru vysloužilých spotřebičů a jejich následné ekologické recyklaci. Až dosud stačilo vysbírat čtyři kila starého elektra na obyvatele a rok. Při sčítání výsledků za letošní rok už ale čeká všechny členské státy Evropské unie hodnocení podle nových kvót, které jsou přísnější.

Už pošesté se v Jihomoravském kraji uskuteční Železný týden, tentokrát ve westernovém stylu
Foto: Elektrowin
Popisek: Logo společnosti Elektrowin

„Už tradičně se během září zvyšuje množství elektra odevzdaného k recyklaci, Železný týden je pro naše spoluobčany velkou výzvou, během něj se vždy provětrají sklepy, garáže i půdy, kam se někdy během roku staré spotřebiče odkládají,“ říká Roman Tvrzník, předseda představenstva kolektivního systému pro sběr a recyklaci spotřebičů ELEKTROWIN. Ten akci pořádá ve spolupráci s Jihomoravským krajem.

Od 5. do 16. září vždy od 9 do 17 hodin běží v 10 českých, moravských a slezských městech seriál zábavných a edukačních setkání s občany. Celá roadshow dorazí ve středu 7. září na náměstí Republiky v Blansku.

„Pro letošní ročník jsme zvolili motto ‚Elektroodpad na odstřel‘, protože jej vidíme jako cíl určený k likvidaci. Každý proto může být hrdina, který ho odstraní,“ vysvětluje Jan Marxt ze zákaznického oddělení ELEKTROWINu.

Od toho se odvíjí i program, který je připraven pro návštěvníky v jednotlivých městech. Celý bude laděn do westernového stylu.

Pro návštěvníky bude připravena například westernová střelnice, kde si budou moci za donesený elektrospotřebič vystřelit cenu.

Připraveny jsou i ukázky lasování zároveň s jeho výukou a exhibičním vystoupením. Organizátoři zajistili i elektrického býka, návštěvníci budou moci soutěžit, kdo se déle udrží v jeho sedle.

Ti nejmenší budou moci shlédnout pohádku, jejíž děj se odehrává na divokém Západě, opět s vysloužilými elektrospotřebiči v hlavní roli.

„Lidem budeme během Železného týdne jako každoročně připomínat význam sběru a recyklace a poskytovat jim nejaktuálnější informace o možnostech zpětného odběru vysloužilých elektrozařízení,“ shrnuje Jan Marxt.

Místa a termíny konání akcí Železných týdnů 2016:

Havlíčkův Brod, Havlíčkovo náměstí

pondělí, 5. září

Svitavy, náměstí Míru

úterý, 6. září

Blansko, náměstí Republiky

středa, 7. září

Třinec, náměstí Svobody

čtvrtek, 8. září

Hranice, Masarykovo náměstí

pátek, 9. září

   

Jablonec nad Nisou, Dolní náměstí

pondělí, 12. září

Mladá Boleslav, Bondy centrum, třída Václava Klementa

úterý, 13. září

Litoměřice, Mírové náměstí

středa, 14. září

Rokycany, Masarykovo náměstí

čtvrtek, 15. září

Strakonice, Pod Hvězdou, Ellerova ulice

pátek, 16. září

ELEKTROWIN a.s. je největším  kolektivním systémem zaměřeným na zpětný odběr vysloužilých elektrospotřebičů v České republice. Funguje už desátým rokem – dne 25. 5. 2005 jej založili největší výrobci velkých a malých domácích spotřebičů. Od té doby již ELEKTROWIN zrecykloval přes 17 000 000 vyřazených elektrospotřebičů o hmotnosti více než 260 000 tun. Společnost zajišťuje sběr, zpracování, využití a odstranění elektrozařízení a elektroodpadu (skupiny 1 – 10). Zaměřuje se na chladící zařízení, velké a malé elektrospotřebiče, elektrické a elektronické nástroje. Společnost není založená za účelem zisku.  Sběrnou síť tvoří více než 13 000 míst zpětného odběru. Více informací naleznete na www.elektrowin.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komerční tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný ochránce práv: Ombudsman radí se sdílenou ekonomikou

22:45 Veřejný ochránce práv: Ombudsman radí se sdílenou ekonomikou

Při poskytování služeb v rámci tzv. sdílené ekonomiky lidé bohužel často neplní všechny své povinnos…