V Českých Budějovicích byl zahájen provoz nového hospice, budovu ve výpůjčce poskytl ÚZSVM

02.03.2018 19:12 | Zprávy

V Českých Budějovicích v Dobrovského ulici byl zahájen provoz Domácího hospice sv. Veroniky. Nově otevřené zdravotně-sociální zařízení sídlí v budově, kterou provozovateli hospice poskytlo ve výpůjčce Územní pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

V Českých Budějovicích byl zahájen provoz nového hospice, budovu ve výpůjčce poskytl ÚZSVM
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Úřad budovu převzal od Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje, které ji dlouhodobě nevyužívalo, a objekt se pro policisty stal nepotřebným majetkem. Nyní díky ÚZSVM našla budova další smysluplné využití.

ÚZSVM po převzetí budovy od předchozího uživatele učinil nabídku k využití objektu organizačním složkám státu a státním institucím, žádná ale o budovu neprojevila zájem. Využití objektu tak bylo nalezeno ve spolupráci ÚZSVM s Hospicem sv. Jana N. Neumanna Prachatice, který hledal vhodné prostory pro zřízení odloučeného sociálního zařízení v krajském městě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Referendum

Paní senátorko, zajímal by mě váš názor na uzákonění referenda u nás? Jste nebo nejste pro? A z jakých důvodů jste případně proti?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa jeskyní: K Jeskyni Na Špičáku povede naučná stezka

22:08 Správa jeskyní: K Jeskyni Na Špičáku povede naučná stezka

K Jeskyni Na Špičáku (JNŠ) na Jesenicku povede nově naučná stezka Po stopách doby ledové.