V Indonésii byla spálena želvovina více než 300 kriticky ohrožených mořských želv

21.12.2018 18:40 | Zprávy

V sobotu 15. prosince 2018 se skupině českých a slovenských ochranářů přírody působících pod názvem WILDLIFE GUARDS podařilo ve spolupráci s indonéskými úřady na indonéském ostrově Derawan zabavit a spálit několik desítek kilogramů želvoviny.

V Indonésii byla spálena želvovina více než 300 kriticky ohrožených mořských želv
Foto: zooliberec.cz
Popisek: ZOO Liberec - logo

Cílem akce bylo ukončit nelegální obchod v oblasti východního Bornea a ukázat, že další prodej tohoto kontrabandu nebude již dále tolerován. Mezi spálenými produkty bylo několik tisíc šperků ze želvoviny a více než tisícovka šupin mořských želv, které mohly být použity k výrobě dalších desítek tisíc nelegálních želvích suvenýrů.

Celou akci chystala skupina, se kterou liberecká zoo dlouhodobě spolupracuje, s indonéskou policií a úřady několik měsíců. Klíčem k úspěšnému zátahu a dobrovolnému odevzdání materiálu byla účast a prohlášení představitele místní vlády a regenta oblasti, Agusa Tantoma, který v den akce navštívil vyhlášený trh a pohrozil místním obchodníkům a komunitě. „Naše oblast je ve světě nechvalně proslulá díky pytlákům želvích vajec a ilegálnímu prodeji želvích produktů. Takový obchod nechceme a nebudeme nadále tolerovat. Dnes je poslední den na beztrestné odevzdání želvoviny. Ty z vás, kteří s tím nepřestanou a zakázané zboží neodevzdají, čekají vysoké pokuty a vězení,“ zaznělo veřejně z jeho úst. K velkému překvapení všech zúčastněných obchodníci nakonec úředníkům odevzdali přibližně 1200 želvích šupin, 6000 náramků a 1000 prstýnků, které byly okamžitě hozeny do připravené vatry a nadobro zlikvidovány.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: Nová skluzavka kadaňského koupaliště

16:32 Nadace ČEZ: Nová skluzavka kadaňského koupaliště

Spousta zábavy pro děti i dospělé s kouzelníkem Martinem Kellmanem, světovým barmanem Martinem Vogel…