V Krušlově zvítězil olympijský medailista a mistr světa do 23 let Martin Jakš

25.08.2014 9:09

Čkyňský sportovní oddíl Outdoor Kids v sobotu zorganizoval závody na kolečkových lyžích na trati mezi Krušlovem a Vacovicemi na Strakonicku. Na perfektně připravenou trať se za skvělého počasí vydalo více než šedesát závodníků v čele s českým reprezentantem a olympijským medailistou Martinem Jakšem. Outdoor Kids budou v říjnu organizovat další závod v přespolním běhu ve Čkyni.

V Krušlově zvítězil olympijský medailista a mistr světa do 23 let Martin Jakš
Foto: Archiv
Popisek: Salcbursko

Více než šedesát závodníků se v sobotu 23.srpna 2014 zúčastnilo závodů na kolečkových lyžích v Krušlově na Strakonicku. Na startu stála celá elita českého běžeckého lyžování od dorostu až po dospělé v čele s olympijským medailistou a mistrem světa do 23 let Martinem Jakšem.

„Závody jsem si moc užil. Výborná trať i závodníci. Všechno organizuje skvělá parta místních nadšenců, kteří správně pracují s mládeží, ale hlavně jsou pro své okolí inspirací. Rád přijedu i příští rok,“ uvedl Martin Jakš.

Závody organizoval čkyňský sportovní oddíl Outdoor Kids, který založil a trénuje v něm Jiří Mánek, bývalý ředitel Správy NP a CHKO Šumava, nyní kandidát do Senátu Parlamentu ČR. On sám bydlí za kopcem v osadě Záhoříčko a na těchto tratích trénuje se svými syny Jiřím (16) a Ondřejem (13). Starší žák Ondřej při závodech svou věkovou kategorii vyhrál a Jiří byl třetí. Jeho závod starších dorostenců byl nejvyrovnanější ze všech a o konečném pořadí na trati dlouhé 18km rozhodovaly vteřinky.

Podobu trati mohl Jiří Mánek konzultovat s Václavem Korunkou, bývalým československým reprezentantem v běhu na lyžích, který se třikrát účastnil olympijských her a vybojoval tam pro ČSSR bronzovou medaili ve štafetách v roce 1988. Václav Korunka má totiž přímo v Krušlově, centru dění sobotního závodu, chalupu.

„Závody se povedly a máme z toho všichni radost. Přálo nám i počasí, takže celkové dojmy jsou výborné. Nicméně ne všechny nápady v ten den byly úplně nejlepší. Například moje účast na 12 kilometrové trati nebyl vůbec dobrý nápad. Nejsem úplně v kondici a tak sem se příšerně trápil, “ shrnuje s úsměvem bývalý závodník na běžkách Jiří Mánek, který absolvoval v Krušlově závod na 12km.

„Udělat v Krušlově takový závod byl skvělý nápad. Trať i závodní zázemí bylo výborně připraveno. Přestože znám léta Jirku Mánka a jeho lyžující děti, musím říci, že jsem příjemně překvapen, jakou měly tyto závody pořádané maličkým čkyňským oddílem dobrou úroveň. Pro tuto část roku, jsou pro sportovce kolečkové lyže ideální příprava. Škoda, že takových nadšených organizátorů u nás není více,“ myslí si Čestmír Skrbek, sportovní ředitel Úseku běžeckého lyžování Svazu lyžařů české republiky, který se na výkony české lyžařské elity přijel osobně podívat přes celou republiku.

Počasí bylo v sobotu dokonalé a o občerstvení se postarali dobrovolní hasiči z Krušlova a Vacovic. Pro všechny závodníky i příchozí napekly maminky a babičky Outdoor Kids buchty a koláče a svým dílem také pomohly velké jihočeské lyžařské oddíly jako je SKI Klub Šumava Vimperk a SKI Sokol Stachy.

Ceny všem závodníkům předávala Blanka Milfaitová, královna světové marmelády. „Ráda jsem přerušila své celoevropské turné za marmeládou a zastavila se v Krušlově. Jsem ráda, že Jirka Mánek dál pracuje a připravuje zábavu i poučení všem lidem okolo sebe. Stejně tak jako to dělal na Šumavě,“ uvádí Blanka Milfaitová, která provozuje Slunečnou kavárnu na Srní.

Teď budou Outdoor Kids pořádat závody v přespolním běhu doma, ve Čkyni. Tradiční Podzimní kros čkyňskými poli se uskuteční během října.

Výběr z výsledků:

Kategorie: Starší dorostenci (1997 - 1998)

1. SLAVÍK Lukáš 1997 CZE SVS Krkonoše Vrchabí 00:43:50.8

2. PECHOUŠEK Jan 1997 CZE Fenix Ski Team Jeseník 00:43:53.3

3. MÁNEK Jiří 1998 CZE Ski klub Šumava 00:44:04.5

4. MACHAČ Karel 1997 CZE ČKS SKI Jilemnice 00:44:26.7

5. KALIVODA Tomáš 1998 CZE Ski klub Šumava 00:44:33.

Kategorie: Muži (1994 a starší)

1. JAKŠ Martin 1986 CZE DULI Dukla Liberec 00:51:39.7

2. RÁDL Jakub 1992 CZE LK Slovan K.Vary  00:55:16.5

3. KORDAČ Jakub 1994 CZE DULI Dukla Liberec 00:56:29.8

A dále vítězové kategorií:

Starší žáci (6km): 1. Ondřej Mánek, SKI Klub Šumava, Vimperk

Starší žákyně (6km): 1. Forstová Tereza, SKI Sokol Stachy

Mladší dorostenci (12km): 1. Matyáš Albrecht, SKI Sokol Stachy

Mladší dorostenky (12km): 1. Havlíčková Barbora, SKI Klub Šumava, Vimperk

Starší dorostenci (18km): 1. Slavík Lukáš, SVS Krkonoše Vrchabí

Starší dorostenky (18km): 1. Kreutzigerová Tereza, SKI Sokol Stachy

Junioři (24km): 1. Novák Michal, LK Slovan Karlovy Vary

Juniorky (18km): 1. Klementová Andrea, SKI Klub Šumava, Vimperk

Muži (24km): 1. Jakš Martin, Dukla Liberec

Ženy (18km): 1. Nováková Petra, LK Slovan Karlovy Vary

Muži hobby (12km): 1. Richard Šimurda, USK CS Plzeň

Ženy hobby (6km): Milfaitová Blanka

Komplet výsledky zde: http://sportsoft.cz/cs/zavod/overview/1380                                                                                      

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj: Silničáři při údržbě za první víkend zimní sezony najeli téměř 22 tisíc kilometrů

21:20 Královéhradecký kraj: Silničáři při údržbě za první víkend zimní sezony najeli téměř 22 tisíc kilometrů

Citelné ochlazení a přísun sněhu komplikovalo dopravu na území Královéhradeckého kraje. Během uplynu…