V Lounech byla otevřena výstava 15 let Ústeckého kraje

15.06.2016 15:48

Za účasti představitelů Ústeckého kraje a předních zástupců samospráv Lounska zahájila v úterý poslední předprázdninovou vernisáží v lounském Oblastním muzeu v pořadí již šestá výstava k projektu „15 let Ústeckého kraje – 15 let práce pro Vás“, která postupně prochází všemi okresními městy regionu. Pro návštěvníky zde bude ke zhlédnutí až do neděle 26. června.

V Lounech byla otevřena výstava 15 let Ústeckého kraje
Foto: spravnimapa.topograf.cz
Popisek: Ústecký kraj

Po přivítání hostů ředitelem muzea Jiřím Matyášem se v komorním prostoru s pozadím chrámu sv. Mikuláše ujal slova první náměstek hejtmana Stanislav Rybák spolu se starostou města Louny Radovanem Šabatou. Oba zmínili radikální proměnu Ústeckého kraje za uplynulé období z původně průmyslové oblasti v turisty stále více oblíbenou destinaci. „Můžeme se chlubit nejen historickými místy s vazbou na naši českou státnost, ale také nově vybudovanými sportovišti, kulturními objekty i řadou dalších moderních projektů, které vznikly díky nemalému úsilí obyvatel našeho regionu,“ dodal Stanislav Rybák a stejně jako starosta Šabata nešetřil slovy díků.

Dvacítka výstavních panelů projektu „15 let Ústeckého kraje“ prezentuje úspěchy sedmi okresů kraje, další prezentace jsou zaměřeny na konkrétní témata. Návštěvníkovi se tak představí oblast sportu, památek a kultury, dopravy, ale také rekultivace krajiny, životního prostředí a cestovního ruchu, školství, zdravotnictví i podnikání.

Po ukončení výstavy v Lounech přesune Ústecký kraj exhibici na první prázdninový měsíc do atria Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, v srpnu pak bude ke zhlédnutí v prostorách obchodního centra Forum. Jako poslední okres ji pak v září přivítají Litoměřice u příležitosti podzimního veletrhu Zahrady Čech.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberecký kraj opět ocenil učitele. Akce se uskutečnila po dvouleté koronavirové pauze

22:33 Liberecký kraj opět ocenil učitele. Akce se uskutečnila po dvouleté koronavirové pauze

Již poosmnácté Liberecký kraj pod záštitou náměstka hejtmana Dana Ramzera uspořádal slavnostní setká…