V Moravské zemské knihovně v Brně se slavnostně otevře Španělská knihovna

24.06.2016 21:10

Moravská zemská knihovna otevře dne 4. července 2016 Španělskou knihovnu, která se stane další z řady jejích zahraničních knihoven. Za účasti velvyslance Španělska v České republice, Jeho Excelence pana Pedra Calva-Sotela, bude čtenářům zpřístupněn nový ucelený fond.

V Moravské zemské knihovně v Brně se slavnostně otevře Španělská knihovna
Foto: mzk.cz
Popisek: Moravská zemská knihovna - logo

Základem tohoto fondu se stane dar souboru téměř dvou set knih, který knihovna převzala od Španělského království a jenž rozšiřuje i záběr kulturních aktivit knihovny.

Slavnostní otevření proběhne v pondělí 4. července 2016 v 17.00 v budově Moravské zemské knihovny v Brně za přítomnosti předních osobností Jihomoravského kraje i města Brna. Slavnostní akt bude pokračovat v Divadle Husa na provázku zahájením 17. ročníku Měsíce autorského čtení, jehož čestným hostem je v letošním roce právě Španělsko.

Španělská knihovna je zatím posledním přírůstkem do zahraničních knihoven MZK. Tyto knihovny nejsou budovány pouze jako soubory knih, jejich správci současně podněcují a organizují řadu kulturních a vzdělávacích aktivit zaměřujících se na příslušné národní kultury. Jejich cílem je přispívat k vzájemnému mezikulturnímu poznávání a napomáhat při výchově k evropanství a toleranci. Další významnou úlohou těchto knihoven je i spolupráce s Masarykovou univerzitou. V případě Španělské knihovny již byla navázána komunikace, a to s Ústavem románských jazyků a literatur, který si vzal za úkol spolupráci s našimi knihovníky při profilování kulturního a odborného programu seminářů, autorských čtení a dalších aktivit, které promění tuto kolekci v živý fond.

Moravská zemská knihovna počítá se zahájením cyklu pořadů zaměřených na propagaci španělské kultury již v podzimních měsících tohoto roku. Za první příspěvek lze považovat výstavu nositelů nejvýznamnější španělské literární ceny Premio Cervantes, instalovanou již při slavnostním otevření Španělské knihovny.

Doprovodný program:

17.00 slavnostní otevření Španělské knihovny / MZK (Kounicova 65a, Brno)
19.00 Měsíc autorského čtení / Ignacio Vidal-Folch (Španělsko) / Divadlo Husa na provázku
20.30 společenský večer / Alžbětinská scéna Divadla Husa na provázku

Výstava portrétů laureátů Cervantesovy ceny (1976–2009) / Moravská zemská knihovna, 3. patro. Výstava potrvá až do 22. července 2016.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Praha: Nová kategorie Czech Nature Photo - Ohrožené druhy a jejich ochrana

7:34 Zoo Praha: Nová kategorie Czech Nature Photo - Ohrožené druhy a jejich ochrana

S cílem přispět k lepšímu informování veřejnosti o ohrožených druzích a jejich ochraně je letošní ro…