V Pardubickém kraji vznikla regionální Rada seniorů

09.02.2018 7:34

V Pardubickém kraji funguje od konce minulého roku krajská Rada seniorů. Hejtman Martin Netolický proto jednal ve středu s jejím předsedou Vladimírem Berounským o plánech a fungování této organizace, která zaštiťuje seniorské organizace a kluby.

V Pardubickém kraji vznikla regionální Rada seniorů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

„O možnosti založení Rady seniorů Pardubického kraje jsme v minulosti debatovali s předsedou celorepublikové rady Zdeňkem Pernesem a jsem rád, že se podařilo krajskou radu ustavit i v našem regionu, jelikož jsme byli jedním ze dvou krajů, ve kterém nebyla. Je vidět, že organizace, které sdružují seniory, a to nejen obecného charakteru, ale také různé profesně laděné, mají o tento formát spolupráce zájem. Dohodli jsme se, že je nejprve nutné nadefinovat úkoly a činnosti, které by krajská rada vykonávala, a poté můžeme navázat konkrétnější formu spolupráce,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Mezi zakládajícími organizacemi bylo 13 organizací s celostátní působností a sedm klubů, které působí v Pardubickém kraji. Předsedou krajské Rady seniorů Pardubického kraje se stal Vladimír Berounský, místopředsedkyní Milena Brzoňová a v čele revizní komise stanul Petr Kolman.

Radu seniorů České republiky založilo v květnu roku 2005 12 členských organizací sjednoceného důchodcovského hnutí s přibližně půlmiliónovou členskou základnou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Turistický spolek Lipenska: Kiting - teplý podzim láká na Lipno milovníky vodních sportů

22:16 Turistický spolek Lipenska: Kiting - teplý podzim láká na Lipno milovníky vodních sportů

Výjimečně teplý podzim během kterého padla řada teplotních rekordů, stále láká milovníky vodních spo…