V Praze Kunraticích zahájil provoz ALZHEIMER HOME ZÁTIŠÍ

18.06.2015 19:17

ALZHEIMER HOME ZÁTIŠÍ z. ú., registrovaný poskytovatel sociálních služeb, uvedl dnes slavnostně do provozu nové zařízení ALZHEIMER HOME ZÁTIŠÍ, ve kterém bude poskytovat špičkovou péči seniorům nemocným Alzheimerovou chorobou, stařeckou a dalšími typy demencí. Slavnostní otevření se uskutečnilo za účasti patronů zařízení, herců Jiřiny Bohdalové a Martina Dejdara.

V Praze Kunraticích zahájil provoz ALZHEIMER HOME ZÁTIŠÍ
Foto: ALZHEIMER HOME ZÁTIŠÍ
Popisek: V Praze Kunraticích zahájil provoz ALZHEIMER HOME ZÁTIŠÍ
reklama

Předseda správní rady ALZHEIMER HOME ZÁTIŠÍ z.ú. Boris Šťastný, k tomu uvádí: „Jen velmi málo zařízení v České republice dokáže nabídnout špičkové zdravotně sociální služby pod jednou střechou. Nám se to podařilo. Naše služby jsou poskytovány v komfortním, bezpečném a na nejvyšší možné úrovni personálně
i technicky vybaveném sociálním pobytovém zařízení – domově se zvláštním režimem.“

ALZHEIMER HOME ZÁTIŠÍ se nachází v Praze 4 – Kunraticích, v prostředí obklopeném uklidňující zelení.

Na klienty čekají nejmodernější terapeutické procedury, například bazální stimulace, reminiscenční terapie, canisterapie, a muzikoterapie, nebo také jídelníček sestavený nutričním specialistou, samozřejmostí je nepřetržitá péče 24 hodin po celý rok. Lékařskou péči praktickým lékařem, psychiatrem, internistou a dalšími specialisty zajišťuje vlastní zdravotní centrum.

„Kapacita zařízení je 90 klientů. Naší filosofií je přistupovat ke klientům stejně, jako ke členům své rodiny. S láskou a aby se u nás cítili jako doma, mezi svými blízkými,“ doplňuje MUDr. Boris Šťastný.

Alzheimerova nemoc (AN) narušuje část mozku a způsobuje pokles takzvaných kognitivních funkcí – myšlení, paměti, úsudku. Bývá nejčastější příčinou demence, která vede postupně k závislosti nemocného na každodenní pomoci jiného člověka. Počet lidí s demencí v České republice je odhadován mezi 120-130 tisíci lidmi. V pozdních stádiích demence je nemocný zcela odkázán na pomoc druhé osoby. Míst ve specializovaných zařízeních, která zajišťují péči o takto nemocné je zejména v Praze a ostatních velkých městech přitom stále nedostatek.

Další podrobné informace lze najít na webových stránkách – www.alzheimerhome.cz nebo www.slaskoujakodoma.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy: Nové spěšné vlaky zajistí komfortní spojení Plzně, Chebu a Karlových Varů

13:20 České dráhy: Nové spěšné vlaky zajistí komfortní spojení Plzně, Chebu a Karlových Varů

České dráhy zahájí od 13. června provoz nových spěšných vlaků mezi Plzní, Mariánskými Lázněmi, Chebe…