V bance vám nepůjčí? Kde hledat bezpečnou finanční výpomoc?

18.09.2017 10:56

Ani v roce 2017 peníze nerostou na stromech. Žadatelů o půjčky a jiné finanční injekce je čím dál více – logicky tak roste počet i těch, kterým v bance půjčit nechtějí. Lidé se pak většinou obrací na jiné (nebankovní) společnosti. Mezi nimi je ale i určitá šedá zóna – úvěry s nesmyslnými vstupními poplatky či přemrštěnými úroky. Kde tedy hledat, abyste svou finanční situaci ještě nezhoršili?

V bance vám nepůjčí? Kde hledat bezpečnou finanční výpomoc?
Foto: Lemony Trade
Popisek: Žádost o půjčku - ilustrační foto

V dnešní rychlé době není finanční úvěr žádnou ostudou. Kdepak; stav několika běžících půjček na jednu rodinu plus hypotéka se už pomalu stal standardem. Nebudeme tady polemizovat o tom, jestli je to dobře nebo špatně. Faktem zůstává, že čím dál více lidí (dokonce i těch se slušným měsíčním příjmem) na půjčku u bankovní instituce prostě nedosáhne.

Na řadu pak přicházejí alternativy – nejčastěji nejrůznější nebankovní půjčky. Těch je na tuzemském trhu opravdu spousta. Jednotlivé nabídky se liší výší úvěru, dobou splatnosti a samozřejmě i úrokovou sazbou. Některé společnosti nabízejí první půjčku zdarma, jiné zase nabízejí všelijaké bonusy.

Trh s půjčkami ale přitahuje také nejrůznější podvodníky a bohužel i společnosti, které nejednají právě v dobré víře. Není tak například výjimkou, že žadatel zaplatí registrační poplatek, aby mu jeho půjčka později byla zamítnuta. Na internetových diskusích na takové případy narazíte prakticky dennodenně.

Jak se mezi ně nezařadit? Buďte při výběru správné půjčky obezřetní. Volte jedině stabilní a důvěryhodnou firmu s jasně stanovenými podmínkami a poplatky. Přečtěte si recenze a názory minulých klientů. Využijte také srovnávače půjček, kde si na jednom místě jednoduše prostudujete specifikace jednotlivých produktů.

V kategoriích si vyfiltrujete půjčky, které nejvíce odpovídají vaší žádosti – potřebujete například jen pár tisíc do příští výplaty? Bude vás zajímat rychlá online půjčka. Profesionální srovnávače do svých databází zahrnují jen prověřené společnosti, u kterých je jasné, že se nejedná o podvod a nedopouštějí se nemorálního jednání. Na takovýchto srovnávačích si pohodlně navolíte výšku půjčky, dobu splácení a poté dostanete přehlednou tabulku s rychlým přehledem základních podmínek.

Srovnávače finančních produktů v České republice provozuje mimo jiné i česká firma Lemony Trade s.r.o., která aktuálně úspěšně expanduje do Evropy a do Latinské Ameriky. Také přináší zajímavosti ze světa financí na magazínu pujcko.cz (ZDE).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: komerční tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Znojmo: Dnes se vystřídali vojáci, kteří vypomáhají zdravotníkům

22:11 Nemocnice Znojmo: Dnes se vystřídali vojáci, kteří vypomáhají zdravotníkům

Ve znojemské nemocnici dnes ukončili svou čtrnáctidenní misi příslušníci Armády ČR ze základy v Námě…