Už za několik měsíců tak zdravotníci i pacienti opustí poslední z historických pavilonů nemocnice. „Karlovarskému kraji se podařilo na stavbu nového plicního oddělení získat dotaci z ministerstva zdravotnictví ve výši 36 milionů korun. Poprvé přispívá na obnovu nemocnice také město Karlovy Vary, a to částkou 10 milionů korun. Je to pro nás velmi důležitý okamžik a věřím, že se město na investicích bude podílet i nadále. Karlovarský kraj pak ze svého rozpočtu uhradí zbývající část nákladů. Na začátku příštího roku by už měly pacientům a zdravotníkům sloužit zbrusu nové prostory,“ uvedl Martin Havel, hejtman Karlovarského kraje.
V novém lůžkovém oddělení vznikne celkem sedm pokojů s kapacitou 22 lůžek, zázemí pro personál a technická část provozu. Součástí oddělení se stane ambulance, která vedle vyšetřovny bude zahrnovat také ordinace spirometrie nebo inhalace a zákrokový sál včetně příslušenství. Celkový prostor zastavěné plochy bude činit 1031 metrů, obestavěný pak 5976 metrů krychlových. „Původní stará budova plicního oddělení byla ve velmi špatném stavu. Proto jsem rád, že už brzy budeme moci nabídnout pacientům, ale i sestrám a lékařům podstatně komfortnější zázemí. Je to důležité jednak pro zvýšení úrovně poskytované péče, ale i pro nové zdravotníky, kteří uvažují o tom, že by jednou v karlovarské nemocnici pracovali. Moderní oddělení je pomáhají přesvědčit, že si vybrali správně,“ popsal Jakub Pánik, náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví.
Otazník zatím zůstává nad dalším osudem starých chátrajících budov. „Jako optimální se jeví možnost demolice budovy jak plicního, tak bývalého infekčního i dětského oddělení, včetně starého objektu patologie. Uvažujeme do budoucna o tom, že bychom využili vzniklý prostor pro výstavbu nového sídla střední a vyšší odborné zdravotnické školy. Ale to už bude záležet na rozhodnutí nově ustaveného krajského zastupitelstva,” shrnul situaci Jakub Pánik.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
Co myslíte tím zvláštním statusem pro Ukrajinu?
A myslíte, že vzhledem k prokazatelné korupci na Ukrajině je správné ji nějakým způsobem začleňovat do EU? Upřímně já nevěřím tomu, že pokud by byla v EU, že by to vytvořilo nějakou oponu pro Rusko. Proč by taky mělo? Myslíte, že kdyby třeba Ukrajina byla už teď v EU, že by ji snad Rusko nenapadlo?
Další články z rubriky
11:54 ČEZ: Temelín překonal historický výrobní rekord
Elektřinu, která by domácnostem vystačila na přibližně 12 měsíců, vyrobila od začátku letošního roku…
- 10:17 Vláda jmenovala prvního vicepremiéra, vedoucí Úřadu vlády a tiskovou mluvčí
- 7:01 ÚZSVM nabízí v elektronické aukci Národní dům na Vinohradech
- 22:07 Finanční správa i v roce 2026 vyjede do obcí pomáhat s daňovým přiznáním
- 19:09 Výstava v Národním muzeu představuje staré tisky ze zámecké knihovny Lipník nad Bečvou
- 16:08 Česká pošta: Úprava poplatku za hotovostní výplatu důchodů od 1. ledna




