V manažerském řízení jsou nejlepší Čína, Rusko, Ukrajina. Český tým chce mezi ně

25.03.2015 16:03

Český tým si na mezinárodní finále soutěže Global Management Challenge věří. Už potřetí v národní edici největší soutěže v manažerském řízení firem Global Management Challenge zvítězil studentský tým Second place is for loosers ve složení Jan Kvarda (Masarykova univerzita), Tomáš Petrák (Carnegie Mellon University), Samuel Říha (Karlova Univerzita) a Mojmír Vinkler (Masarykova univerzita).

V manažerském řízení jsou nejlepší Čína, Rusko, Ukrajina. Český tým chce mezi ně
Foto: VŠFS
Popisek: Vysoká škola finanční a správní

„Cítíme šanci dostat se do první trojky mezi Rusko, Ukrajinu a Čínu, které jsou v soutěži nejsilnější.“ říká Jan Kvarda z vítězného týmu. Letos poprvé v historii se bude konat finále soutěže v Praze mezi 21. až 23. dubnem. Organizátorem národní edice i mezinárodního finále je Vysoká škola finanční a správní.

Patronem vítězného týmu je generální partner soutěže J&T Banka. Výsledky soutěže byly vyhlášeny na slavnostním galavečeru v úterý 24. března 2015 v Brožíkově sále na Staroměstské radnici. Ten velkoryse zapůjčil Magistrát hl. města Prahy, který současně soutěži poskytl, vedle Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, záštitu.

Letošního ročníku, již čtvrtého, který v ČR pořádá VŠFS, se zúčastnilo celkem 53 týmů z více než 10 univerzit z celé České republiky. Soutěžící prošli dvěma koly, přičemž do národního finále postoupilo osm nejlepších. Kritériem pro vítězství v národním finále bylo dosažení nejvyššího zhodnocení investice. Hlavní cenou je bezplatné studium MBA City University of Seattle na Vysoké škole finanční a správní.

Generálními partnery soutěže jsou letos J&T Banka, a.s., a Škoda Auto, a.s., mimořádně atraktivní jsou i další partneři soutěže, kde se setkaly tak významné společnosti jako ČSOB, Deloitte, GALARD nebo Apogeo. 

Soutěž Global Management Challenge ověřuje teoretické i praktické manažerské dovednosti studentů a současně je učí nést důsledky svých rozhodnutí. Jen na nich totiž záleží, zda virtuální firma, kterou řídí, uspěje na vybraných trzích. Jednou z hlavních předností soutěže je spolupráce studentů s prestižními firmami. Ty se do projektu zapojují nejen jako partneři, ale i jako patroni podporující své týmy. Firmy poskytují soutěžícím odbornou pomoc a zasvěcují je do principů řízení společnosti, samotná rozhodnutí jsou ale plně na studentech.

Global Management Challenge je největší světovou soutěží v oblasti simulace řízení firem. Každý soutěžící tým dostane na starost modelovou obchodní společnost, se kterou operuje na virtuálních trzích EU, NAFTA a na internetu s cílem dosáhnout co nejvyššího zhodnocení investice a nejlepšího tržního postavení na základě dosaženého zisku. Toto kritérium určí vítěznou společnost na trhu, a tím i vítězný tým soutěže.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SVS: Oblast, kde se vyplácí zástřelné a nálezné za divočáky se od prosince výrazně rozšiřuje

22:30 SVS: Oblast, kde se vyplácí zástřelné a nálezné za divočáky se od prosince výrazně rozšiřuje

Státní veterinární správa (SVS) ve spolupráci s ministerstvem zemědělství s ohledem na šíření africk…