V muzeu se předávaly medaile válečným veteránům

01.05.2015 9:56

V letošním roce si připomínáme 70. výročí vítězství nad fašismem a ukončení druhé světové války. Při této příležitosti Generální konzulát Ruské federace v Karlových Varech spolu s Ústeckým krajem a městem Ústí nad Labem dnes předal vyznamenání a pamětní listy několika válečným veteránům, kteří žijí v Ústeckém kraji. Slavnostní předání ocenění se uskutečnilo v prostorách ústeckého muzea.

V muzeu se předávaly medaile válečným veteránům
Foto: spravnimapa.topograf.cz
Popisek: Ústecký kraj
reklama

Vyznamenání a pamětní listy převzali veteráni osobně nebo jejich příbuzní z rukou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a generálního konzula Ruské federace Konstantina Konstantinoviče Provalova.

Primátor Ústí nad Labem Josef Zikmund poté předal veteránům i pamětní knihu a film na DVD. „Je to jen malé poděkování veteránům, kteří přispěli k osvobození tehdejšího Československa. Vím, že roky nezastavíme a velmi si vážím toho, že se s vámi dnes můžeme setkat, poděkovat vám a osobně vám toto ocenění předat,“ uvedl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

U příležitosti letošního smutného 70. výročí bombardování města Ústí nad Labem se konal 17. dubna velký vzpomínkový akt. V areálu ústeckého Muzea civilní obrany byly odhaleny pamětní desky se jmény obětí bombardování krajského města na sklonku 2. světové války. Pietní akt je také naplánován na čtvrtek 7. května od 12.00 hodin u Pomníku osvobození v Městských sadech v Ústí nad Labem a to za účasti válečných veteránů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: Díky otočné sedačce se senioři dostanou do divadla i na hory

9:50 Nadace ČEZ: Díky otočné sedačce se senioři dostanou do divadla i na hory

Jako pokropeni živou vodou si připadají mnozí senioři využívající služeb šumperské obecně prospěšné …