Záštitu nad konáním Terezínské tryzny 2017 převzal ministr kultury ČR Daniel Herman.
Každoroční vzpomínková slavnost Terezínská tryzna se bude konat tuto neděli, 21. 5. 2017 na Národním hřbitově před Malou pevností v Terezíně. Po nástupu Čestné stráže a hudby bude tryzna v 10 hodin zahájena kladením věnců a kytic.
Po zaznění státní hymny přivítá zúčastněné ředitel Památníku Terezín Jan Munk a pietní akt zahájí předseda Ústředního výboru Českého svazu bojovníků za svobodu Jaroslav Vodička. Hlavní projev přednese předseda vlády České republiky Bohuslav Sobotka, následovat bude křesťanská a židovská modlitba. Program tryzny bude zakončen sborem Lacrymosa a Agnus Dei z Requiem G. Verdiho v podání Děčínského pěveckého sboru a písní Aušvicate hi khero baro…, vzniklou v tzv. cikánském táboře v Osvětimi, kterou zazpívá Nikola Bendigová.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva