V plusu hospodařila loni jediná zaměstnanecká zdravotní pojišťovna

28.03.2016 8:34

Oborová zdravotní pojišťovna jako jediná ze zaměstnaneckých zdravotních pojišťoven vloni hospodařila s kladnou bilancí. Podle předběžných výsledků je bilance všech fondů pojišťovny za minulý rok v plusu 169 milionů korun.

V plusu hospodařila loni jediná zaměstnanecká zdravotní pojišťovna
Foto: OZP
Popisek: Logo Oborové zdravotní pojišťovny
reklama

„Bilance nejdůležitějšího základního fondu, ze kterého pojišťovna hradí zdravotní péči, činila 70 milionů korun do plusu. S kladnou bilancí ovšem skončilo naše hospodaření nejen na základním fondu zdravotní péče, ale na všech fondech,“ říká generální ředitel Oborové zdravotní pojišťovny Radovan Kouřil a vysvětluje: „V prvé řadě tím našim klientům dáváme jistotu, že s jejich penězi hospodaříme rozumně a že jim jsme schopni dlouhodobě zajišťovat potřebnou péči, protože vyrovnaná bilance je právě toho základním předpokladem.“

Mario Böhme, vedoucí obchodního odboru Oborové zdravotní pojišťovny, připomíná, že OZP byla už vloni oceněna jako zdravotní pojišťovna oplývající nejlepším finančním zdravím: „OZP dlouhodobě usiluje o maximální efektivitu ve financování zdravotní péče. Zavádíme pro to i některé moderní a v českém prostředí jedinečné nástroje, jako je například Vitakarta, dostupná přes internet nebo z mobilu, kde se každý náš pojištěnec může podívat na to, co všechno si jeho nebo její lékař z peněz zdravotního pojištění účtoval,“ říká Mario Böhme.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Češi, kteří převezmou velení mise v Mali, už jsou na místě

22:03 Armáda ČR: Češi, kteří převezmou velení mise v Mali, už jsou na místě

Ve čtvrtek 28. května přiletěla do Mali poslední část čtyřicetičlenné skupiny příslušníků resortu ob…