V sídle Zlínského kraje se představuje Klub českých turistů a fotograf zachycující krásu rally

08.08.2016 18:48 | Zprávy

Výstava nazvaná „S foťákem na Barumku", jejímž autorem je Zdeněk Knapik, přibližuje prostřednictvím několika desítek černobílých i barevných fotografií atmosféru populární zlínské rally, která je už přes 30 let součástí evropského šampionátu. Autor na svých snímcích zachycuje především závodní auta přímo na trati, ale nabízí také několik momentek ze servisního zákulisí. K vidění jsou přitom i unikátní snímky ze sedmdesátých let.

V sídle Zlínského kraje se představuje Klub českých turistů a fotograf zachycující krásu rally
Foto: stanislav-misak.cz
Popisek: Hejtman Zlínského kraje MVDr. Stanislav Mišák

„O fotografování jsem se začal zajímat už na základní škole a snažil jsem se obrazově zachytit již první ročníky Barumky, a to zapůjčeným fotoaparátem značky Flexaret. Fotografování rally jsem se pak věnoval až do poloviny osmdesátých let," prozradil Zdeněk Knapik. Autorovy kroky se poté po studiu na Institutu výtvarné fotografie v Ostravě začaly ubírat trochu jiným směrem a k automobilovým soutěžím se jako fotograf začal postupně vracet až s nástupem digitální techniky. Od roku 2008 je aktivním členem Fotoklubu Beseda Otrokovice a své fotografie pravidelně představuje na klubových výstavách. V Baťově mrakodrapu je výstava Zdeňka Knapika umístěna v 16. etáži.

Výstava Klubu českých turistů (KČT) seznamuje s činností jeho zlínské pobočky (tzv. odboru). Představuje jeho historii, pravidelně pořádané akce, aktivity turistických oddílů mládeže a především pak snímky z cest jeho členů po tuzemsku i zahraničí. K vidění tak jsou fotografie nejen z českých a moravských hor, ale například také z Polských Tater, Dolomit, nebo slovenské Oravy. Historie KČT sahá do roku 1888, kdy byl klub založen skupinou vlastenců okolo Vojty Náprstka. Dnes má necelých 40 tisíc členů, z toho téměř čtvrtinu mládeže. Ve Zlíně KČT působí od roku 1926, tedy přesně 90 let. Výstava vznikla právě u příležitosti tohoto kulatého výročí. Je možno ji navštívit ve 3. etáži Baťova mrakodrapu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Josef Nerušil byl položen dotaz

Nespletl jste si dobu?

Kontrola médií a tvrdá cenzura tu už byla. Fakt ji chcete zavést znovu? Obávám se, že jste jen jediný, co nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků opravdu je, že chcete kontrolovat a ovlivňovat obsah veřejnoprávních médií, a že z nich tak opravdu chcete udělat státní propagandu. Já chápu, že se vám ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

TA ČR: Horizontální spolupráce nad ekosystémem SISTA

13:28 TA ČR: Horizontální spolupráce nad ekosystémem SISTA

Sdílená digitální infrastruktura veřejné správy je ta, kterou si stát pořídí jednou –?????? a kterou…