VLS investují do vytápění z obnovitelných zdrojů

02.02.2019 9:51

Podnik zprovoznily ve svých objektech dvě nové kotelny na dřevěnou štěpku. Investice jsou součástí plánované energetické strategie zaměřené na obnovitelné zdroje, především z dřevní hmoty.

VLS investují do vytápění z obnovitelných zdrojů
Foto: vls.cz
Popisek: Vojenské lesy a statky ČR, s. p. - logo
reklama

První jednotka vytápí hájovnu v Uhlíkově na Šumavě, druhá pak novostavbu Lesní správy Hlubočky na Libavé na Olomoucku. Kotle slouží k vytápění a ohřevu teplé užitkové vody a splňují nejmodernější emisní limity. Do roku 2022 chtějí VLS zprovoznit dalších pět kotelen využívajících biomasu. Do technologie na Uhlíkově státní podnik investoval 600 tisíc korun, v Hlubočkách pak 250 tisíc korun.

„Jde o moderní, ekologický a ekonomicky výhodný model, u kterého navíc můžeme využívat vlastní surovinové zdroje. V současné době vedeme debaty také s Armádou ČR o možnostech dodávek biomasy pro vytápění některých vojenských objektů v rámci resortu,“ vysvětlil ředitel VLS Petr Král.

U Vojenských lesů a statků moderní technologie na biomasu nahradí dosluhující kotelny, v nichž bylo užíváno k vytápění uhlí, dřevo či lehké topné oleje. Vedle štěpky chce státní podnik k vytápění využívat také tzv. peletky (granule z dřevní hmoty). Jimi již jsou vytápěny brdské lesní správy VLS Nepomuk a Valdek. Před spuštěním je pak konverze kotelny na peletky na lesní správě Poteplí. Další brdskou lesní správu v Obecnici pak vytápí tepelné čerpadlo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železnic hledá projektanta pro Masarykovo nádraží. Posunula se i příprava úseku z Ruzyně do Kladna

16:14 Správa železnic hledá projektanta pro Masarykovo nádraží. Posunula se i příprava úseku z Ruzyně do Kladna

Projekt modernizace trati z Prahy do Kladna s vybudováním odbočky na Letiště Václava Havla pokračuje…