VLS spolupracují při tvorbě systému běžeckých tras v Brdech

24.01.2017 17:32

Vojenské lesy a statky ČR jsou připraveny maximálně vyjít vstříc sportující veřejnosti a jejich zájmu vést územím CHKO Brdy trasy pro běžkařské lyžování.

VLS spolupracují při tvorbě systému běžeckých tras v Brdech
Foto: vls.cz
Popisek: Vojenské lesy a statky ČR, s. p. - logo

Proto přijímají pro letošní sezonu mimořádná opatření, aby se plán zimní údržby komunikací v této lokalitě a hospodářská činnost podniku nedostávaly do konfliktu s trasováním běžkařských stop. VLS tak obratem reagují na páteční iniciativu zástupců sportovních organizací z okolí Brd i místní samosprávy.

„Vojenské lesy a statky opakovaně deklarovaly maximální ochotu vycházet vstříc zájmu veřejnosti o sportovní a rekreační využití nedávno zrušeného vojenského újezdu a jsme připraveni těmto zájmům přizpůsobovat svou hospodářskou činnost. Chápeme, že se organizace sportovních aktivit v regionu rok po otevření Brd veřejnosti teprve formuje, a proto věřím, že v dalších sezónách vzejde tato iniciativa od zainteresovaných subjektů dříve než v polovině sezony, abychom mohli vše naplánovat dopředu a nečinit tak až formou mimořádných opatření,“ uvedl ředitel VLS Josef Vojáček.

Ten zároveň připomněl, že schvalování vedení turistických tras, cyklotras i lyžařských tratí na území středních Brd je také současně v gesci správy Chráněné krajinné oblasti a Klubu českých turistů.

„Chceme být partnery, naším cílem je dobrá spolupráce se spolky, samosprávou i veřejností. Pokud je trasování zimních i lesních cest v souladu se zájmy ochrany přírody a respektuje dočasná omezení pyrotechnické očisty území, jsme vždy připraveni vyjít vstříc požadavkům, které nám budou předloženy,“ poznamenal Josef Vojáček.

Z hlediska trasování zimních běžkařských stop je však podle VLS třeba najít kompromis a respektovat i potřebu provádět zimní údržbu na páteřních komunikacích.

„Ty je nezbytné ošetřovat a udržovat sjízdné pro potřeby Integrovaného záchranného systému a Armády ČR,“ uzavřel ředitel VLS.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ERÚ vydal nové cenové rozhodnutí pro teplárenství

22:50 ERÚ vydal nové cenové rozhodnutí pro teplárenství

Stanovení přiměřeného zisku, přesnější podmínky kalkulace cen či jasné vymezení nákladů uplatnitelný…