VOC Znojmo: Festival proměnil Znojmo v místo zaslíbené

06.09.2021 10:06

V páteční podvečer ožilo město Znojmo návštěvníky z celé České republiky. Na otázku, co je k nám přivedlo, odpovídali jednoznačně – zítřejší Festival vína VOC Znojmo. Ten se tentokrát konal 4. 9. místo tradičního termínu 8. 5.

VOC Znojmo: Festival proměnil Znojmo v místo zaslíbené
Foto: VOC Znojmo
Popisek: VOC Znojmo

A odkud příznivci vína přijeli? Někdo z Poděbrad, jiný z Hradce Králové, další z Prahy, Karlových varů, Ostravy a z dalších koutů naší krásné země.  Někteří tu byli již po šesté, jiní po osmé a někteří jezdí od prvního ročníku.   

Anketa

Jakou školní známkou ohodnotit vládu Andreje Babiše?

66%
8%
3%
3%
16%
hlasovalo: 8434 lidí

Festival vína VOC Znojmo je po Znojemském historickém vinobraní největší vinařskou akcí města Znojma. Nabízí se srovnání -  Vinobraní má 90 000 návštěvníků a na festivalu se zdegustuje téměř 90 000 vzorů vína našich typických odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené a jejich cuvée.

„Co však dělá tento festival oblíbenou akcí, to je hned vedle vína jeho pohodová a přátelská atmosféra, namíchaná z dobrosrdečnosti místních vinařů, muzikantů a samotných návštěvníků, jejichž velká část je ze samotného Znojma a okolí. V tu chvíli si člověk přeje, aby to nikdy neskončilo, a cítí obrovskou hrdost na náš kraj. Po skončení se pak těší na další ročník a také většina hostů si hned poznamenává termín do diáře a rezervuje ubytování. Příště to snad už vyjde v tradičním termínu 8. května,“ říká předseda VOC Znojmo František Koudela.

Festival se stal oblíbeným místem setkávání, u sklenky dobrého vína se scházejí rodiny i přátelé, ať už plánovaně, nebo nahodile. Příjemným důvodem posedět, popovídat si a na chvíli zapomenout na čas byl i doprovodný hudební program a nabídka občerstvení na všech třech scénách.

Na festivalu se vedle svých kolegů vinařů představil nový jedenadvacátý člen, a to vinařství Modrý sklep z Nového Šaldorfa. „Co jsme ten den přivezli, to se vypilo. Festival byl skutečně vydařený svojí pohodou, vyšlo i nádherné počasí, což byl obrovský bonus pro tuto akci a vlastně i pro vinice. Pro nás první ročník a jsme rádi, že jsme teď na jedné lodi spolku VOC Znojmo,“ zhodnotil Vladimír Mucha, sklepmistr vinařství Modrý sklep.
„Festival se konal v jedinečných historických kulisách města Znojma na Káře, u rotundy sv. Kateřiny a na nádvoří znojemského hradu. Přínos akce pro Znojemsko potvrdily ohlasy příchozích. Bylo zjevné, jak je označení VOC Znojmo známé a že tato vína dělají Znojemsku reklamu. Navíc návštěvníci přijedou mnohdy na více dní, a využívají tak služby ubytovacích a gastronomických zařízení, kaváren, navštíví místní památky či čerpají různé balíčky cestovního ruchu místních podnikatelů,“ doplňuje Koudela.

Poděkování patří všem, kteří se zapojili do akce Vinaři jdou na dřeň. Šlo o prezentaci šperkařek z celé republiky a dražbu cínovaných šperků či cínem zdobených skleniček s vinařskou tematikou na podporu Nadace pro transplantaci kostní dřeně. Neustálé obležení tohoto kontaktního místa na ulici Hradní svědčilo o zájmu zapsat se do registru. Je evidentní, že lidé mají dobré srdce, a když mohou, umějí pomáhat. 

Festival se konal pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana a za podpory Vinařského fondu ČR, města Znojma a Svazu vinařů ČR.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Příjmy ÚZSVM za deset měsíců letošního roku přesáhly již 1,5 miliardy

22:54 Příjmy ÚZSVM za deset měsíců letošního roku přesáhly již 1,5 miliardy

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dosáhl v období od ledna do konce října 202…