VOC Znojmo: Sezóna Vinobusu je připravena i s novinkami. Čekáme na zelenou

06.05.2021 8:24

Sezóna Vinobusu je připravená! Čekáme na rozvolnění, které dá výletům do vinic a za vinaři zelenou.

VOC Znojmo: Sezóna Vinobusu je připravena i s novinkami. Čekáme na zelenou
Foto: VOC Znojmo
Popisek: VOC Znojmo
reklama

Aktuální jízdní řád a rezervační systém najdete na  vinobus.cz. Na květen a červen plánujeme soboty, od začátku července do 14. 9. vyrážíme každý den kromě nedělí. Ani poté však sezóna Vinobusu nekončí, můžete se těšit na novinku v podobě jízd o sobotách a svátcích až do 31. 10. Sledujte, který den Vinobus zahájí sezónu 2021.

Anketa

Komu víc věříte?

hlasovalo: 14637 lidí

„A jaké jsou další novinky? Především delší degustační zastávky. Zastávka Lamplberg je zpět po loňské pauze, kdy se představovalo nové sídlo vinařství LAHOFER. Třetí denní jízda se mění na jízdu na objednávku, vhodnou např. pro teambuildingy, s individuální trasou. Dále opačný směr jízdy, jedna degustační zastávka navíc, nová degustační zastávka v šatovském Moravském sklípku s Vinařskou stodolou a jak bylo již zmíněno, prodloužení sezóny na září a říjen," představuje František Koudela, předseda VOC Znojmo.
 
Máte rádi víno a chcete degustovat? Chcete poznat sklepní uličky a krásné vinice Znojemska? Rádi byste vyzkoušeli jediný projekt svého druhu v Česku? Pak na nic nečekejte a rezervujte si sedadlo ve Vinobusu.

Vinobus VOC Znojmo, to je 14 zastávek, 59 kilometrů a 20 vinařů. Na okruh po vinařsky zajímavých místech můžete ze Znojma vyjet ve dvou časech – v 9:00 a 13:45 hodin. Díky Vinobusu můžete jednoduše opustit město Znojmo a vydat se do jeho okolí. Budete projíždět vinicemi, toulat se sklepními uličkami a zavítáte do několika vinařství. Po celou dobu cesty bude k dispozici vyškolený průvodce, který cestující seznámí s tipy na výlety do okolí a bude rádcem při výběru vín nejen na degustačních zastávkách.

„Vinobus nabízí možnost degustace na osmi zastávkách: Loucký klášter, Vino Hort, Lampelberg, Vrbovec - sklepní ulička, Chvalovice - sklepní ulice, nově Šatov - Moravský sklípek s Vinařskou stodolou, Hnanice, Nový Šaldorf. Degustovat lze samozřejmě i ve Vlkově věži na Masarykově náměstí ve Znojmě,“ doplňuje Koudela.

Vinobus je pro letošní sezónu zapojen do úspěšného projektu Znojmo Zadax (#mastozadax). „To znamená, že za útratu 200 korun u nás získáváte volnou vstupenku do vybraných turistických objektů Znojma, například do podzemí, na radniční věž, prohlídku města či do Expozice pivovarnictví," dodává Koudela. Info o projektu na podporu turismu jsou na www.znojmozadax.cz a na Instagramu znojmo_zadax.

Vinobus VOC Znojmo je realizován za podpory Jihomoravského kraje, města Znojma, obcí Dobšice, Chvalovice, Vrbovec, Havraníky, Tasovice, Nový Šaldorf a Šatov. Aktuální informace na www.vinobus.cz nebo na Facebooku VOC Znojmo.

VOC Znojmo, založené v roce 2009, je prvním apelačním systémem v České republice, a představuje tak revoluční krok, který klade velký důraz na terroir, tedy označování vín podle místa původu. Vína VOC Znojmo sjednocuje mimořádná aromatičnost vín, způsobená střídáním studených nocí a teplých dnů v době zrání hroznů, což má velký vliv právě na tvorbu aromatických látek. Díky těmto podmínkám jsou vína z okolí Znojma velmi výrazná a dobře rozpoznatelná.

Značka VOC garantuje chuťově plná a aromatická vína z ověřených oblastí Znojemska. Zkratka VOC znamená „vína originální certifikace“. Do systému VOC Znojmo jsou zařazeny tři pro Znojemsko nejtypičtější odrůdy: Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. Do spolku VOC Znojmo patří v současné době dvacet vinařství.

DOBRÁ VINICE vinařství s.r.o. www.dobravinice.cz
Ing. Josef Dobrovolný – Vinný sklep www.vinarstvi-dobrovolny.cz
Vinařství Piálek & Jäger s.r.o. www.pialek.cz
THAYA VINAŘSTVÍ, SPOL. S R.O. www.vinarstvithaya.cz
VÍNO VANĚK s.r.o. tel.: 603 324 194, 604 566 175
Vinařství LAHOFER, a.s. www.lahofer.cz
Vinařství Líbal, s.r.o. www.vinolibal.cz
Vinařství rodiny Špalkovy, s.r.o. www.spalek.bio
Vinařství WALDBERG s.r.o. www.waldberg.cz
Vinné sklepy Lechovice, spol. s r.o. www.vslechovice.cz
VINO HORT, s.r.o. www.vinohort.cz
Zemědělské družstvo Hodonice www.zdhodonice.cz
ZNOVÍN ZNOJMO, a.s. www.znovin.cz
Vinařství Sádek, s.r.o. www.vinarstvi-sadek.cz
VINICE – HNANICE, s.r.o. www.vinice-hnanice.cz
Vinařství HANZEL www.vinarstvihanzel.cz
Arte Vini spol. s.r.o. www.artevini.cz
Josef Kořínek www.josef-korinek.cz
AMPELOS, ŠLECHTITELSKÁ STANICE VINAŘSKÁ ZNOJMO, s.r.o. www.ampelos.cz
Lukáš Kovalský-Vinařství SIMENON www.vinarstvisimenon.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Největší zákaznické centrum ČEZ slaví první rok od svého redesignu

18:44 ČEZ: Největší zákaznické centrum ČEZ slaví první rok od svého redesignu

Největší Zákaznické centrum Skupiny ČEZ, slaví rok své novodobé existence. Jeho rozsáhlá rekonstrukc…