VOLBY 2013: Fotografování a natáčení v místnosti, kde okrsková volební komise sčítá hlasy

26.09.2013 16:40

Sčítání hlasů po volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky zahájí okrskové volební komise v sobotu 26. října 2013 ve 14.00 hodin. Pořizování záznamu při sčítání hlasů.

VOLBY 2013: Fotografování a natáčení v místnosti, kde okrsková volební komise sčítá hlasy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební místnost

Upozorňujeme zástupce médií, že v případě zájmu o pořízení obrazového záznamu práce okrskových volebních komisí při sčítání hlasů (včetně vyjmutí obálek s hlasovacími lístky z volebních schránek) je nutné požádat Státní volební komisi o vydání povolení k přítomnosti ve volební místnosti při sčítání hlasů, a to v termínu do 21. října 2013.
 
Žádosti o pořizování záznamu při sčítání hlasů můžete Státní volební komisi podat písemně nebo elektronickým podáním opatřeným uznávaným elektronickým podpisem, popř. cestou datové schránky.

Kontakty
Ministerstvo vnitra
sekretariát Státní volební komise
nám. Hrdinů 1634/4
140 21 Praha 4    Elektronická podatelna: posta@mvcr.cz

ID datové schránky: 6bnaawp

Žádosti musí obsahovat jméno a příjmení osoby, pro kterou se povolení žádá, název a adresu redakce, popř. faxové či telefonní spojení. Povolení bude žadateli zasláno do datové schránky nebo v listinné podobě na jím uvedenou adresu.
 
Vydané povolení opravňuje jeho držitele pouze k přítomnosti ve volební místnosti při sčítání hlasů okrskovou volební komisí. V žádném případě se nejedná o dohled nad sčítáním, a není tedy možné, aby jeho držitel jakýmkoliv způsobem zasahoval do činnosti okrskové volební komise v průběhu sčítání hlasů.

Pořizování záznamu v průběhu hlasování

Přítomnost zástupců médií a dalších osob ve volební místnosti v průběhu hlasování zákon žádným způsobem neomezuje. V případě zájmu o pořízení záznamu průběhu hlasování doporučujeme záležitost projednat přímo ve volební místnostis předsedou okrskové volební komise, který podle volebního zákona odpovídá za pořádek vevolební místnosti a v jejím bezprostředním okolí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Ministerstvo vnitra

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hasičský záchranný sbor: Požární bezpečnost staveb 21. století

16:05 Hasičský záchranný sbor: Požární bezpečnost staveb 21. století

V pondělí dne 18. února 2019 se v prostorách Poslanecké sněmovny konal seminář "Požární bezpečnost s…