VZLÚ jako nejlépe hodnocený výzkumný ústav

14.01.2013 12:24

V rámci výzkumných ústavů se se zaměřením na aplikovaný výzkum a průmyslový vývoj dosáhl Výzkumný a zkušební letecký ústav, a.s., v roce 2012 nejlepšího bodového hodnocení.

VZLÚ jako nejlépe hodnocený výzkumný ústav
Foto: Hans Štembera
Popisek: České výsostné znaky na letadlu spitfire
reklama

Na sklonku roku 2012 schválila Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) konečné výsledky hodnocení výzkumných organizací (VO) dle výsledků jejich výzkumu. Nejvíce bodů mezi institucemi stojícími mimo vysoké školy a Akademii věd ČR získal Výzkumný a zkušební letecký ústav, a.s. (VZLÚ). Celkově se mezi všemi výzkumnými organizacemi (508) umístil na 77. místě. V rámci výzkumných ústavů se se zaměřením na aplikovaný výzkum a průmyslový vývoj dosáhl VZLÚ v roce 2012 nejlepšího bodového hodnocení.

Nejvíce bodů získal VZLÚ díky patentu na vytvoření kompozitní povrchové úpravy na povrchu materiálu, článku v impaktovaném časopisu Surface & Coatings Technology a souboru nově vyvinutých technologií pro zlepšení korozní odolnosti a přilnavosti nátěrových hmot. Všechny tyto výsledky pochází ze zkušebních laboratoří, které vede Ing. Miroslav Valeš.

Výrazně zabodovali také Ing. František Martaus díky nové technologii výroby částí letounu Corvus a Dr. Roman Růžek, Ing. Jiří Běhal a Mgr. Martin Lahuta s články v impaktovaných časopisech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechInvest: Letošní ročník soutěže Podnikavá hlava vyhrál automat na med

22:48 CzechInvest: Letošní ročník soutěže Podnikavá hlava vyhrál automat na med

Koncem května vyhlásila Univerzita Palackého nejlepší projekty soutěže Podnikavá hlava 2020. Soutěž …