VZP: Klíšťata nabírají síly, stoupl ale i zájem o očkování. Za pět let více než sedmkrát

18.04.2018 11:18 | Zprávy

Aktivita nebezpečných parazitů bude koncem týdne už na 8. stupni z 10

VZP: Klíšťata nabírají síly, stoupl ale i zájem o očkování. Za pět let více než sedmkrát
Foto: VZP
Popisek: Všeobecná zdravotní pojišťovna

Nástup teplých dní láká lidi do přírody, bohužel ale prospívá i nebezpečným klíšťatům. V příštích pěti dnech vystoupá jejich aktivita na osmý stupeň z desetibodové škály. Více než jindy tak hrozí nákaza klíšťovou encefalitidou. Ta může mít fatální následky. Loni se touto nemocí nakazilo 687 lidí, což je nejvíce za pět let. A to i přesto, že zájem o očkování proti této infekci stoupl za stejnou dobu mezi klienty VZP více než sedmkrát.

Aktivitu klíšťat předpovídá vždy na nejbližší dny Český hydrometeorologický ústav. Zatímco ještě před pár dny se pohybovala mezi stupni 3–5, ode dneška až do neděle je to už 7–8.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Mohu požádat o vaše vyjádření k tvrzení Hlubučka?

Co je na tom, co uvádí pravdy? https://www.infakta.cz/rozhovor-s-petrem-hlubuckem-cast-2-strujci-dozimetru.html Jaká je vaše skutečná role v kauze Dozimetr a je STAN opravdu tak transparentní, jak se snažíte prezentovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HK ČR: Podnikatelská mise do Maroka posílí exportní příležitosti firem v klíčových sektorech

22:03 HK ČR: Podnikatelská mise do Maroka posílí exportní příležitosti firem v klíčových sektorech

Nové exportní kontrakty, posílení technologické spolupráce i otevření dveří na africké trhy. To jsou…