VZP: Za jakých podmínek hradí pojišťovna denzitometrické vyšetření celého těla?

26.10.2020 10:43 | Zprávy

Otázka týdne

VZP: Za jakých podmínek hradí pojišťovna denzitometrické vyšetření celého těla?
Foto: VZP
Popisek: Všeobecná zdravotní pojišťovna

Za jakých podmínek hradí pojišťovna denzitometrické vyšetření celého těla? Můj endokrinolog mě poslal na denzitometrii, ale rentgenovali mi jen předloktí a nohy.

ODPOVĚĎ:

Denzitometrické vyšetření (kód výkonu 89312 – Denzitometrie dvoufotonová) je zaměřeno na stanovení obsahu minerálů v kostech nebo v měkkých tkáních a v indikovaných případech je plně hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. V souladu s platným Seznamem zdravotních výkonů ho musí doporučit ošetřující lékař, který má pacienta v péči pro kostní chorobu.

Nově tento výkon patří do odbornosti klinické osteologie, kde lékař vyšetření indikuje sám. Nadále však může být požadavek na vyšetření od revmatologa, dětského revmatologa a dalších z odborností: ortopedie, traumatologie, vnitřního lékařství, gynekologie a porodnictví, dětské gynekologie a endokrinologie. Může to být i praktický lékař, ale jen má-li u konkrétního pacienta písemné pověření od příslušného specialisty k předpisu antiosteoporotických léčivých přípravků s limitací odbornosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

K čemu jsou vyšetřovací komise?

Tvrdíte, že je chcete zřizovat třeba ke kauze Dozimetr, ale můžete uvést jeden příklad, kdy ustanovení komise bylo k něčemu dobré a komise něco vyřešila?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: Informační služby loni zodpověděly tisíce dotazů včetně těch kuriózních

16:13 ČSÚ: Informační služby loni zodpověděly tisíce dotazů včetně těch kuriózních

Pracovníci informačních služeb v ústředí a na krajských správách vyřešili v roce 2025 více než devět…