VZP dohodla zajištění péče ve Šluknovském výběžku

23. 7. 2019 14:56

Všeobecná zdravotní pojišťovna se dohodla se zástupci Krajské zdravotní a.s. na způsobu zajištění zdravotních služeb pro své pojištěnce v oblasti Šluknovského výběžku. Uvedená dohoda řeší postup komplexního zajištění zdravotních služeb, stabilizaci a zlepšování dostupnosti zdravotních péče v celém regionu Šluknovského výběžku i ve vazbě na mimořádnou situaci v Lužické nemocnici.

VZP dohodla zajištění péče ve Šluknovském výběžku
Foto: Pojišťovna VZP
Popisek: Pojišťovna VZP, logo

S podrobnostmi dohodnutého řešení seznámí společně zástupci VZP a Krajské zdravotní a.s. ministra zdravotnictví na jednání ve středu 24. 7. 2019. Zástupci Krajské zdravotní a.s. téhož dne seznámí s podrobnostmi radu Ústeckého kraje.

„Bez ohledu na současnou situaci ve Šluknovském výběžku VZP intenzivně koncepčně řeší dostupnost a kvalitu zdravotní péče pro své klienty ve všech hůře dostupných lokalitách ČR,“ řekl náměstek ředitele VZP pro zdravotní péči David Šmehlík. „Prioritou je vyrovnávání regionálních rozdílů v dostupnosti péče tak, aby klienti VZP i v těchto oblastech měli stejně dostupnou a kvalitní péči jako například klienti žijící ve velkých městech,“ doplnil. Právě pro hůře dostupné oblasti vytvořila VZP například speciální úhradový mechanismus, který má zvýšit jejich atraktivitu pro poskytovatele zdravotních služeb.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubický kraj: Investice usnadní případnou evakuaci v LDN Rybitví

22:30 Pardubický kraj: Investice usnadní případnou evakuaci v LDN Rybitví

S cílem zvýšit bezpečnost a usnadnit případnou evakuaci vyhlásili krajští radní výběrové řízení na d…