VZP důrazně dementuje článek Aktuálně.cz

26.01.2016 16:48

Všeobecná zdravotní pojišťovna je nucena důrazně dementovat článek, který v pondělí 25. ledna 2016 zveřejnila na serveru Aktuálně.cz redaktorka Veronika Rodriguez.

VZP důrazně dementuje článek Aktuálně.cz
Foto: Hans Štembera
Popisek: Všeobecná zdravotní pojišťovna

Text s názvem „Zaplatíme seniorům i dražší vakcínu proti pneumokokům, ohlásila VZP. Ale zkoumá, zda se vyplatí“ obsahuje mylné informace a nezakládá se na pravdě.

Autorka článku špatným způsobem interpretovala diskusi, která proběhla na jednání Správní rady VZP o okolnostech úhrady vakcín proti pneumokokovým infekcím seniorům nad 65 let. VZP trvá na tom, že nadále bude svým klientům, kteří na to mají ze zákona nárok, plně hradit vakcínu Pneumo 23. A naopak nebude plně hradit vakcínu Prevenar 13, jak o tom chybně informuje server Aktuálně.cz.

Zákon ukládá pojišťovně hradit ekonomicky nejméně nákladnou variantu a správní rada pojišťovny nepřijala žádné rozhodnutí, že by postup měl být jiný, ani že by vakcína Prevenar 13 měla být hrazena z Fondu prevence. Vakcína Pneumo 23 je podle Státního ústavu pro kontrolu léčiv pro očkování proti pneumokokovým infekcím plně vyhovující a VZP nehodlá toto stanovisko jakkoliv zpochybňovat.

Mrzí nás, že jak klienti VZP, tak smluvní poskytovatelé zdravotní péče byli ze strany serveru Aktuálně.cz chybně informováni. Není bohužel v silách zdravotní pojišťovny zajistit, aby všichni novináři vždy zprostředkovávali čtenářům věrohodné a ověřené informace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: VZP

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Akademie věd ČR: Idea československé státnosti

19:50 Akademie věd ČR: Idea československé státnosti

Existovala před 100 lety smysluplná alternativa k vytvoření Československa? Nebylo snad založení naš…