VZP prodlužuje termín podání Přehledu OSVČ do 3. srpna 2020

17.03.2020 17:19

V souladu se schválením balíčku opatření Vlády ČR a postupem Finanční správy, kdy dochází k prodloužení termínu podání pro daně z příjmu nejpozději do 1. července 2020, VZP umožňuje podat Přehled OSVČ za rok 2019 až do termínu 3. srpna 2020.

VZP prodlužuje termín podání Přehledu OSVČ do 3. srpna 2020
Foto: VZP
Popisek: Všeobecná zdravotní pojišťovna
reklama

Všeobecná zdravotní pojišťovna vnímá nastalou situaci jako složitou a tímto krokem chce svým klientům vyjít vstříc. VZP zároveň doporučuje plátcům podávajícím Přehled OSVČ, aby využili elektronickou formu podání prostřednictvím aplikací e-vzp.

Cílem tohoto opatření je zamezit koncentraci fyzických osob podávajících Přehled OSVČ jak na pobočkách VZP, tak pracovištích České pošty. VZP tak reaguje na situaci vyvolanou šířením koronaviru a vyhlášení nouzového stavu vládou. Plátci mohou Přehled podat elektronicky prostřednictvím Moje VZP, VZP Point anebo jej zaslat jako přílohu do datové schránky.

V případě, že dojde v souvislosti s výskytem koronaviru k opoždění plateb, a tím vzniku penále, bude plátcům umožněno podat tzv. odstranění tvrdosti zákona. Žadatel bude muset jednoznačně doložit, že k problému v platbě zdravotního pojištění došlo v přímé souvislosti se šířením koronaviru.

Doplatek pojistného za rok 2019 je splatný nejpozději do 8 dnů po dni, ve kterém byl Přehled OSVČ podán, tedy nejpozději do 11. 8. 2020. Případný přeplatek vrací VZP automaticky na základě podaného přehledu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: komerční tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká televize: Čtyři mladí čeští hudebníci bojují o finále talentové soutěže klasické hudby

17:18 Česká televize: Čtyři mladí čeští hudebníci bojují o finále talentové soutěže klasické hudby

Česká televize se zapojila do talentové hudební soutěže Virtuosos. Ta spojuje formát televizního sou…