VZP vyčlenila na pomoc zaplaveným 35 milionů

12. 6. 2013 10:32

Více než 35 milionů korun vyčlenila v minulém týdnu VZP na pomoc svým klientům, které postihly nynější povodně. Všechny peníze byly uvolněny z fondu prevence a nehrozí tedy, že by chyběly na zdravotní péči. Jen na zájmu zaplavených lidí teď bude záležet, kolik z uvolněné částky vyčerpají.

VZP vyčlenila na pomoc zaplaveným 35 milionů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Všeobecná zdravotní pojišťovna
Dvacet milionů korun uvolnila VZP na dezinfekční prostředky a ochranné pomůcky. Nárok na příspěvek ve výši 500 korun má každý klient VZP, který doloží potvrzení z radnice, že jeho obydlí bylo zatopeno, a předloží účet, že dezinfekční prostředky či ochranné pomůcky nakoupil od 7. do 30. června 2013. Příspěvky budou vypláceny až do konce července. Více informací v aktualitě VZP přispěje zatopeným lidem na dezinfekci a čisticí prostředky.
 
Dalších 15 milionů vyčlenila VZP na očkování svých klientů proti žloutence typu A, případně A a B. Výše příspěvku se pohybuje od 750 do 1300 korun v závislosti na věku klienta a vakcíně. Zájemci si nejprve musí vyzvednout v pobočce VZP voucher, poté u lékaře zaplatí za vakcínu a po aplikaci si mohou nechat částku proplatit opět na pobočce. Více informací naleznete v aktualitě VZP přidá klientům na očkování proti žloutence. A nejen těm zaplaveným.
 
Bezmála na milion korun pak vyjde nabídka VZP čtyřem nejvíce postiženým obcím ve Středočeském a Ústeckém kraji. Z obcí Vestec, Křinec, Křešice a Hřensko je pojišťovna připravena poslat všechny děti ve věku 6-8 let na třítýdenní pobyt k moři.
 
VZP také vyhlásila sbírku mezi svými zaměstnanci, jejíž výtěžek bude věnován některé ze zaplavených obcí. O výši částky i o vybrané obci budeme informovat v příštích dnech.
 
Mgr. Oldřich Tichý
vedoucí tiskového oddělení a tiskový mluvčí

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: VZP

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

BESIP: Počet usmrcených na silnicích narostl v osmi krajích, přibylo vážných nehod zapříčiněných nepřiměřenou rychlostí

22:16 BESIP: Počet usmrcených na silnicích narostl v osmi krajích, přibylo vážných nehod zapříčiněných nepřiměřenou rychlostí

Rok 2018 přinesl z hlediska počtu usmrcených a těžce zraněných osob při dopravních nehodách nepřízni…