Václav Řehoř bude předsedat představenstvu Letiště Praha

9.2.2017 11:34 dop.

Ve společnosti Letiště Praha, a. s., dochází ke změně stanov společnosti Letiště Praha, kterou se mění počet jejích členů ze současných tří na čtyři. Stávající tři členové představenstva zůstávají jeho součástí, nově byl valnou hromadou jmenován Václav Řehoř, dosavadní předseda představenstva Českého Aeroholdingu.

Václav Řehoř bude předsedat představenstvu Letiště Praha
Foto: Archiv
Popisek: Letiště Praha - logo

Členové představenstva v novém složení zároveň zvolili Václava Řehoře předsedou a dosavadního předsedu Jiřího Krause místopředsedou představenstva. Změna je logickým krokem, který potvrzuje klíčové postavení Letiště Praha ve skupině Český aeroholding. Václav Řehoř se již z pohledu akcionáře podílel na přípravě strategického rozvoje letiště a nyní se bude podílet na jeho realizaci. Volbu Václava Řehoře a změnu organizačního řádu včera schválil Úřad pro civilní letectví s účinností od 1. února 2017.

Václav Řehoř, dosavadní předseda představenstva Českého Aeroholdingu se tak od začátku února 2017 stává zároveň předsedou představenstva Letiště Praha, a. s. Jedná se o logickou změnu a další posílení faktu, že provozně Český Aeroholding a Letiště Praha fungují jako jedna společnost již od odchodu Českých aerolinií ze skupiny Český aeroholding. Zároveň tento krok předchází formálnímu dokončení fúze Letiště Praha a Českého Aeroholdingu, které je již připraveno a jeho formální dokončení se předpokládá v průběhu roku 2017. Průběžně však probíhá příprava na tuto změnu, jejíž součástí je i jednotné řízení obou společností a přechod zaměstnanců do Letiště Praha, a. s. v rámci fúze. Příchod Václava Řehoře do představenstva Letiště Praha je dalším krokem v naplňování tohoto záměru a odpovídá skutečnosti, že Letiště Praha je hlavním a klíčovým aktivem skupiny Český aeroholding.

 „Tyto kroky zapadají do našeho záměru připravené fúze a odpovídají potřebě jednotného řízení důležitých strategických procesů Letiště Praha. V roli předsedy představenstva Českého Aeroholdingu mi již nyní zabírá agenda Letiště Praha naprostou většinu času. Na úrovni Českého Aeroholdingu jsem se podílel na přípravě dlouhodobé strategie letiště, která již vyústila v řadu konkrétních koncepcí. Považuji za naprosto správné a logické, že svou přítomností ve statutárním orgánu Letiště Praha k tomuto strategickému řízení přidám i svoji manažerskou odpovědnost za další rozvoj letiště a jeho každodenního řízení," řekl Václav Řehoř, předseda představenstva Českého Aeroholdingu, a dodal: „Faktem je, že Letiště Praha a Český Aeroholding už jako jedna firma fungují. Provozní synergie jsme již v podstatě naplnili, jednotné vedení se mým příchodem do představenstva společnosti pouze potvrzuje. Zároveň už bylo dosaženo zefektivnění fungování, které můžeme vyjádřit finanční úsporou 70 mil. Kč na roční bázi. Nyní nás čeká realizace dlouhodobé strategie letiště, na které jsme pracovali, a dokončení fúze, které zatím brání externí majetkové převody.“

Zároveň se tímto rozšíří počet členů představenstva Letiště Praha z dosavadních tří na čtyři. Stávající tři členové zůstávají součástí nového představenstva a budou zastávat následující funkce s novým rozdělením odpovědností:

Nové složení představenstva Letiště Praha a odpovědnosti jednotlivých členů:

Ing. Václav Řehoř, PhD., MBA – předseda
Ing. Jiří Kraus – místopředseda
Ing. Milan Špaček – člen
Ing. Jiří Petržilka – člen

Václav Řehoř bude odpovědný za oblast leteckého obchodu, ekonomiky, řízení kvality a safety procesů, interní audit a kontrolu kvality bezpečnosti.

Jiří Kraus bude odpovědný za letecký provoz, správu majetku a technologií, životní prostředí, autoprovoz, LPH a údržbu ploch.

Milan Špaček bude odpovědný za oblast bezpečnosti, konkrétně za strategie a správu bezpečnosti, hasičský záchranný sbor, ostrahu letiště, bezpečnostní kontrolu a informační bezpečnost.

Jiří Petržilka bude i nadále odpovídat za komerční aktivity společnosti, rozvoj produktu a služeb a konkrétní služby jako jsou stravování, parkování a letištní salonky.

Organizační struktura a odpovědnosti Českého Aeroholdingu, a.s., zůstávají beze změny.

 O Letišti Praha

Letiště Praha, a. s., je provozovatelem Letiště Václava Havla Praha, pečuje o jeho růst, přispívá k trvalému rozvoji civilní letecké dopravy v České republice, udržuje jeho dostupnost pro širokou veřejnost a umožňuje klientům cestovat moderním, rychly´m a komfortním způsobem. Ročně takto odbaví 13 milionů cestujících. Letiště Praha přiděluje letištní kapacity jednotlivy´m letecky´m společnostem, zajišťuje pronájem prostor letiště ke komerčnímu využití, poskytuje služby v oblastech odbavení cestujících a zavazadel, parkování, či stravování. Prostřednictvím svých bezpečnostích složek a hasičského záchranného sboru je se podílí na zajištění bezpečnosti na Letišti Václava Havla Praha.

 O Českém Aeroholdingu

Česky´ Aeroholding, jehož jediny´m akcionářem je stát zastoupeny´ Ministerstvem financí ČR, je vy´znamnou českou skupinou firem, která sdružuje společnosti působící v oblasti letecké přepravy a souvisejících pozemních službách v prostoru mezinárodního Letiště Václava Havla Praha. Klíčovy´mi dceřiny´mi společnostmi Českého Aeroholdingu jsou Letiště Praha, a. s., Czech Airlines Handling, a.s., zajišťující komplexní pozemní odbavení letadel a cestujících, a Czech Airlines Technics, a.s., poskytující služby v oblasti technické údržby letadel. Česky´ Aeroholding zajišťuje koordinaci, finanční a strategické řízení, realizuje synergie uvnitř skupiny a poskytuje svy´m dceřiny´m společnostem sdílené služby, jako je IT, centrální nákup a prodej, řízení lidsky´ch zdrojů, účetnictví a právní, finanční, PR a marketingové služby.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zprávaTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy Praha: Opravy na hrázi vodní nádrže Jiviny zajistí její delší životnost

22:45 Lesy Praha: Opravy na hrázi vodní nádrže Jiviny zajistí její delší životnost

Aby ještě dlouho chránila Ruzyni před povodněmi a zároveň poskytovala Pražanům prostor pro rekreaci,…