Vánoční koncert nadace Pečovatel pomohl znevýhodněným lidem a seniorům

21.12.2016 21:12

První benefiční akce Nadačního fondu Pečovatel vynesla nadaci částku 71 772 Kč, která pomůže zaplatit asistenční péči zdravotně znevýhodněným lidem a seniorům. Úspěšný vánoční charitativní večer přišlo podpořit osm desítek hostů, kteří koupí vstupenky přispěli konkrétním klientům fondu.

Vánoční koncert nadace Pečovatel pomohl znevýhodněným lidem a seniorům
Foto: Nadační fond Pečovatel
Popisek: Vánoční koncert nadace Pečovatel
reklama

„Cílem akce bylo zapojit do programu více dárců, kteří pravidelně posílají finanční pomoc přímo vybraným osobám, a to se nám podařilo. Nejen že jsme vybrali 71 772 Kč, ale navíc jsme získali čtyři nové pravidelné dárce, kteří budou přispívat jednou měsíčně finanční částkou zvolenému klientovi a pomohou mu ke klidnějšímu a spokojenějšímu životu. Nově tak celková měsíčně darovaná částka vzroste o 5 260 Kč, což je 63 120 Kč za rok,“ popisuje úspěch akce Monika Hlinková, manažerka Nadačního fondu Pečovatel.

V současnosti nadační fond zastupuje 12 klientů, kteří zůstávají s dárci v kontaktu přes webové stránky nadace (www.pecovatel.cz), kde pravidelně zveřejňují střípky ze svého života. Dárci tak vidí, jak jejich finanční příspěvky konkrétně pomáhají.

Vánoční charitativní večer se uskutečnil 8. prosince 2016 ve společenském sále Ristorante Da Ezio. Během večera se na pódiu vystřídali zpěvačky Anna Julie Slováčková, Martina Pártlová, folková skupina Lístek i klienti nadačního fondu, kteří představili své příběhy a poděkovali za pomoc. Čestným hostem byla také náměstkyně primátorky hlavního města Prahy Eva Kislingerová, která ocenila práci Nadačního fondu a přislíbila i do budoucna svoji podporu.

Celková vybraná částka se skládala z finančních darů sponzorů, z prodeje tomboly a z výtěžku ze vstupného, který hosté originálním způsobem poukázali přímo na účet klientů nadačního fondu. Hosté si při vstupu mohli vybrat z 12 druhů vstupenek v hodnotě 200 Kč, z nichž každá obsahovala fotografii klienta nadačního fondu i jeho osobním příběhem. Cenu vstupenky pak hosté mohli po skončení akce poukázat na webové stránce přímo na účet konkrétního klienta nebo částku zaplatit přímo na místě.

Umělci vystoupili bez nároku na honorář.  Benefiční večer finančně a materiálně podpořili společnosti ComAp, Přerost a Švorc auto, Muzikály pro děti, Pixa pro, Hospital In, Dech života, JVF Karlštejn, Prantl uzeniny, Rybex, Direct Pacifik, Burger Bar, Hotel Questenberk, Ristorante Da Ezio, Riwal GmBh, IPC Plast, Oh la la, Prager Cider, Vydavatelství Rosa a Natura Via.

NF Pečovatel podporuje seniory a osoby se zdravotním postižením nebo chronickým onemocněním již od roku 2012 a přispívá k tomu, aby tito lidé, kteří jsou závislí na pomoci druhých, mohli díky asistenční péči zůstat v domácím prostředí a vést plnohodnotný život bez sociálního vyloučení. Za dobu své existence nadace přerozdělila zhruba 2 miliony korun. Veškeré prostředky putují na asistenční péči pro potřebné lidi, kteří nejsou schopni pokrýt náklady na ni ze svých úspor a výdělků ani státních příspěvků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy Praha: Xaverovský rybník I se po revitalizaci plní vodou

7:34 Lesy Praha: Xaverovský rybník I se po revitalizaci plní vodou

Xaverovský rybník I se po roční revitalizaci plní vodou. Zanedbaný rybník odkoupilo hlavní město Pra…