Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové vznikl tým, který má pomoci zlepšit paliativní péči o pacienty

23.02.2019 10:40

Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové byla od 1. ledna 2019 zahájena činnost Paliativního týmu, který má rozšířit návaznost poskytování paliativní péče do všech klinických oborů. Paliativní tým bude provádět specializovanou paliativní nadstavbu nad základní péčí napříč celou nemocnicí. Novinkou je také zřízení funkce koordinátora paliativní péče ve FN HK, na kterého se mohou obracet zaměstnanci nemocnice i pacienti.

Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové vznikl tým, který má pomoci zlepšit paliativní péči o pacienty
Foto: fnhk.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Hradec Králové

Ve FN HK již několik let fungují Ambulance pro léčbu bolesti a Ambulance paliativní onkologické péče, jejich služeb každoročně využívají stovky pacientů s pokročilým nevyléčitelným onemocněním. Zřízení Paliativní týmu má péči ještě zlepšit. Fakultní nemocnice Hradec Králové díky prostředkům získaným v rámci programu Spolu až do konce Nadačního fondu Avast připravuje sérii seminářů o paliativní péči pro lékaře a sestry, na kterých budou vybraní lékaři a sestra z jednotlivých klinických pracovišť proškoleni v základní paliativní péči a jejich prostřednictvím bude tato nová erudice přenesena do praxe jednotlivých pracovišť.

V Paliativním týmu jsou kromě lékařů specialistů zastoupeny sestry, sociální pracovník a nemocniční kaplan. Koordinátorem je Bc. Pavlína Paseková, kterou mohou pacienti i zaměstnanci nemocnice kontaktovat na e-mailu ZDE. „Velmi důležité je poskytnout paliativní péči včas, pro pacienty je například důležité pomoci při zmírnění bolestí nebo provést analýzu užívaných léků a ověřit jejich správné užívání, správně připravit plán podpůrné a symptomatické léčby,“ uvedl vedoucí Paliativního týmu ve FN HK prof. MUDr. Stanislav Filip, Ph.D, DSc.. Paliativní tým také koordinuje spolupráci s poskytovateli paliativní péče v regionu, například domácí pečovatelskou službou, mobilní hospicovou péči či lůžkovými hospici.

Paliativní tým připravuje koncepci multioborového centra pro paliativní medicínu, které by do budoucna mohlo v Hradci Králové vzniknout.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NKÚ: MPO při podpoře ICT projektů neřešilo jejich přínos, hlavním cílem bylo vyčerpat prostředky EU

8:23 NKÚ: MPO při podpoře ICT projektů neřešilo jejich přínos, hlavním cílem bylo vyčerpat prostředky EU

Nejvyšší kontrolní úřad prověřil podporu zaměřenou na sektor informačních a komunikačních technologi…