Ve čtvrtek pravděpodobně nevyjedou řidiči společnosti Arriva Morava. Stávka se tak může dotknout i části Pardubického kraje

05.04.2017 16:20 | Zprávy

Řidiči autobusů v Pardubickém kraji se ve čtvrtek 6. dubna hromadně nepřipojí k vyhlášené stávce. Pardubický kraj dlouhodobě upozorňoval, že pro její uskutečnění není žádný důvod, protože plní do posledního detailu nařízení české vlády, které nařizuje autobusovým společnostem navýšit mzdy řidičům autobusů, přípatky za čekání a ztížené pracovní prostředí. Pro tyto účely je v krajském rozpočtu připravena částka přesahující 20,5 milionu korun. Avšak ke stávce může v omezeném množství dojít, což je příklad společnosti Arriva Morava, která částí výkonů zajišťuje dopravní obslužnost také v Pardubickém kraji.

Ve čtvrtek pravděpodobně nevyjedou řidiči společnosti Arriva Morava. Stávka se tak může dotknout i části Pardubického kraje
Foto: pardubickykraj.cz
Popisek: Úřad Pardubického kraje

„Byli jsme informování zástupci společnosti Arriva Morava, že se jejich odborové organizace ze Šumperka, Zábřehu a Mohelnice rozhodly aktivně zapojit do stávky, která je plánována na 6. dubna. Z tohoto důvodu nebudou zajištěny spoje v závazku dopravní obslužnosti Pardubického kraje provozované touto společností. Jedná se o přibližně 40 spojů, které by tak nebyly zajištěny. V současné době s technology autobusové dopravy vyhodnocujeme dopady této stávky na náš kraj,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: komerční tisková zpráva

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Spravedlnost

Nebylo by nejspravedlivější, kdybyste jako politici neměli imunitu? Proč ji nezrušíte? Podle mě tak se sebe děláte něco víc. Kdybyste neměli imunitu, tak by pak ani nemohla nastat situace, že někdo nebude vydán a vyšetřován. Co vy na to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká televize přiváží z Cannes nejen úspěch vlastní tvorby

13:21 Česká televize přiváží z Cannes nejen úspěch vlastní tvorby

Na mezinárodním veletrhu MIPCOM 2025 představila Česká televize aktuální vlastní produkci, která vzb…