Ve věznici Kuřim využívají Norské fondy. Vznikne nadstavba pro efektivnější zacházení s mladistvými relikventy

29. 12. 2015 14:06

V prosinci byla podepsána smlouva se zhotovitelem firmou Izolservis, spol. s r.o. na akci „Věznice Kuřim – nadstavba přízemní budovy B4“ realizovanou v rámci projektu „Zvýšení efektivity v zacházení s mladými dospělými ve věku 18-26 let ve Věznici Kuřim“. Cena díla byla vysoutěžena částkou 16.604.292,-Kč včetně DPH.

Ve věznici Kuřim využívají Norské fondy. Vznikne nadstavba pro efektivnější zacházení s mladistvými relikventy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Věznice, ilustrační foto
reklama

Projekt „Zvýšení efektivity v zacházení s mladými dospělými ve věku 18 – 26 let ve Věznici Kuřim“ je jedním z pěti takzvaných předem definovaných projektů, které v rámci Norských fondů realizuje Vězeňská služba ČR.

Záměr projektu ameliorace kapacity pro zacházení s mladými vězni staví jak na vytvoření komplexního výchovně vzdělávacího programu, tak na vybudování lehké jednopodlažní nástavby. Cílem investiční akce je vybudovat v souladu s evropskými a mezinárodními normami v oblasti lidských práv lehkou jednopodlažní třítraktovou nástavbu stávající přízemní budovy B4, čímž vznikne samostatné nadzemní patro, které bude provozně nezávislé na stávající budově.

V prostoru nástavby bude umístěno 8 ložnic, každá pro čtyři vězně, společné sociální zařízení a koupelna, úklidový prostor, terapeutická místnost, místnost pro samoobslužné aktivity (praní, vaření), kulturní místnost a kuřácký kout.

Pro personál bude zřízena kancelář se šatním koutem a sociálním zařízením. Součástí stavby bude zřízení samostatného vycházkového dvora ve vazbě na přistavěné vstupní schodiště. V nově vzniklé nástavbě budou umístnění odsouzení kategorie mladých dospělých ve věku 18 – 26 let, kteří jsou umístěni ve výkonu trestu poprvé.

Tito budou zařazeni do výchovného programu, který je zaměřen na eliminování negativního vlivu vězeňského prostředí (prizonizaci), motivaci mladých dospělých odsouzených ke změně životního stylu, získávání náhledu na trestnou činnost vedoucí k eliminaci trestné činnosti, získávání a rozvoji pracovních dovedností a návyků a celkovému zacházení s nimi tak, aby po propuštění z výkonu trestu byli připraveni pro úspěšnou reintegraci do společenského života bez dalšího páchání trestné činnosti.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kverulant: Kauzu Diag Human bude vyšetřovat Národní centrála proti organizovanému zločinu

22:25 Kverulant: Kauzu Diag Human bude vyšetřovat Národní centrála proti organizovanému zločinu

Česká republika prohrává v kauze Diag Human jeden spor za druhým. Stát se však stále tváří, že se ni…