Vedení České obce sokolské omládlo, XVI. všesokolský slet bude v roce 2018

24.06.2013 10:03 | Zprávy

Omlazené vedení České obce sokolské a rozhodnutí o tom, že XVI. všesokolský slet se bude konat za pět let, v roce 2018 – to jsou výsledky dvoudenního jednání 10. sjezdu České obce sokolské, který v neděli skončil v Praze.

Vedení České obce sokolské omládlo, XVI. všesokolský slet bude v roce 2018
Foto: Archiv
Popisek: Sokol

Sjezd rovněž hodnotil výsledky uplynulého tříletého funkčního období, které bylo výrazně poznamenáno změněnými vnějšími podmínkami – zejména v souvislosti s hospodářskou krizí a situací ve společnosti Sazka, ale v němž se také konal úspěšný XV. všesokolský slet a oslavy 150 let od vzniku Sokola. Ve svém závěrečném usnesení sjezd rovněž určil úkoly a cíle na následující období, a to jak programového charakteru, tak organizačně-právního, vyplývajícího z nového Občanského zákoníku, který začne platit od 1. 1. 2014.

V podvečer prvního dne jednání sjezdu se sešel na svém 1. zasedání Výbor ČOS, který zvolil nové Předsednictvo ČOS. Výbor zvolil starostkou České obce sokolské Hanu Moučkovou, 1. místostarostou Oldřicha Lomeckého a místostarostou Jiřího Juřenu. Jednatelem ČOS byl zvolen Miroslav Kroc, náčelníkem ČOS je Petr Svoboda, náčelnicí Lenka Kocmichová, předsedou odboru sportu ČOS Petr Syrový a vzdělavatelem ČOS Zdeněk Mička. Dalšími členy třináctičlenného

Předsednictva byli zvolení Josef Těšitel, Helena Rezková, Pavel Kramoliš, Martin Vlk a Tomáš Kučera.

Náčelník ČOS Petr Svoboda je ve svých 36 letech nejmladším zvoleným náčelníkem v novodobé historii Sokola od obnovení ČOS po listopadu 1989. Mladou krev v Předsednictvu ČOS představují i další dva členové – 33letý Martin Vlk a 35letý Tomáš Kučera. 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

mandát

Je pravda, že nově zvolení europoslanci se ujmou mandátu až příští týden? Proč až tak pozdě? A co mě zajímá víc je, zda teda do té doby rozhodují ještě poslanci, co třeba ani neobhájili mandát? Jestli to tak funguje, tak podle mě u některých může dojít třeba i ke korupci nebo k urychleným hlasováním...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj: Krajský Domov na Stříbrném vrchu se rozšíří o komunitní bydlení

11:44 Královéhradecký kraj: Krajský Domov na Stříbrném vrchu se rozšíří o komunitní bydlení

V Rokytnici v Orlických horách začala výstavba dvou bytových domů pro 12 klientů Domova na Stříbrném…