Vedení Letiště Praha a ŘLP se setkalo se starostkami a starosty z okolních obcí a MČ Prahy

05.12.2021 16:56 | Tisková zpráva

Na Letišti Václava Havla Praha se ve čtvrtek setkali zástupci vedení pražského letiště a Řízení letového provozu se starostkami a starosty obcí a MČ Praha, které jsou situovány v okolí letiště a jsou zapojeny do sdružení Prague Airport Region. Zúčastnění potvrdili zájem navázat na dřívější spolupráci a obnovit aktivity, které napomáhají zlepšování podmínek pro život v okolí letiště.

Vedení Letiště Praha a ŘLP se setkalo se starostkami a starosty z okolních obcí a MČ Prahy
Foto: Archiv
Popisek: Letiště Praha - logo

Předseda představenstva Letiště Praha Jiří Pos a předseda rady sdružení Prague Airport Region a starosta Únětic Vladimír Vytiska prezentovali stav příprav společného memoranda o porozumění a spolupráci. Základními oblastmi jsou životní prostředí, rozvoj letiště i obcí a vzájemná informovanost.

Jiří Pos dále shrnul letošní rok, kdy Letiště Praha poskytlo svému okolí pomoc formou nejrůznějších prací, ať už se jednalo o údržbu zeleně, komunikací či terénní práce. Celkově zaměstnanci Letiště Praha odpracovali v rámci těchto činností přes 1 000 hodin. Předseda představenstva Letiště Praha Jiří Pos dále upřesnil: „Jsme připraveni do spolupráce vrátit pro příští rok i finanční podporu nejrůznějších projektů na zlepšení životního prostředí či společenského života v obcích, tak jak tomu bylo dříve. V případě pesimistického vývoje počtu pasažérů to bude 12 milionů korun, při optimističtějším vývoji 20,5 milionů korun.“

Vladimír Vytiska zdůraznil nutnost vyváženého rozvoje letiště i regionu a připomněl možnosti, které při postupném návratu letecké dopravy může přinést připojení letiště na kolejovou dopravu. „Oceňuji též účast Řízení letového provozu a připravenost Letiště Praha navázat na dosavadní spolupráci a podporu, především v oblasti jazykového vzdělávání ve školách a při realizaci projektů pro zlepšení kvality života občanů v okolí letiště,“ dodal starosta Vladimír Vytiska.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DPP: Futuristická vize pražského metra na Andělu

10:06 DPP: Futuristická vize pražského metra na Andělu

DPP: Zmodernizovaný vestibul stanice Anděl – Na Knížecí hostí první výstavu: futuristickou vizi praž…