Vedení ÚOHS ovlivněno nebylo, zveřejněná komunikace o tom nijak nesvědčí

9. 2. 2020 11:32

Hospodářské noviny zveřejnily text s názvem Ovládnutí Švachulou, v němž z uniklé policejní dokumentace dovozují závěry o údajném ovlivňování nejvyšších představitelů Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Vedení ÚOHS ovlivněno nebylo, zveřejněná komunikace o tom nijak nesvědčí
Foto: ÚOHS
Popisek: ÚOHS
reklama

Úřad se zásadně ohrazuje proti nepodloženým spekulacím, že bývalý místostarosta městské části Brno - střed mohl ovlivňovat rozhodování ve věcech veřejných zakázek. Nezávislost a integrita rozhodování UOHS nebyla nijak narušena.

Zveřejněná komunikace mezi tehdejším členem rozkladové komise a některými členy vedení Úřadu v naprosté většině dokládá pouze to, že dotyčnému byly poskytovány standardní informace, které jsou na dotaz běžně sdělovány médiím a veřejnosti, případně s ním byla vedena zdvořilostní komunikace.

Výjimkou, která může svědčit o problematickém jednání, jsou pouze informace vypovídající o intenzivních stycích bývalého místopředsedy Josefa Chýleho s Jiřím Švachulou. Veřejnosti tak nyní mohou být alespoň částečně objasněny důvody, kvůli nimž mohl být Chýle v lednu 2018 předsedou ÚOHS z pozice místopředsedy odvolán.

Nejzávažnější a alarmující je na celém článku především skutečnost, že souvislé části dokumentace z živého policejního spisu jsou volně k dispozici médiím.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železnic pokračuje v přípravě modernizace úseku Nemanice – Ševětín

22:11 Správa železnic pokračuje v přípravě modernizace úseku Nemanice – Ševětín

Příprava modernizace posledního úseku jižní větve čtvrtého tranzitního koridoru z Nemanic do Ševětín…