Velikonoční trhy vynesly chráněným dílnám 50 600 korun, nákupem výrobků je podpořili energetici z plzeňské centrály Skupiny ČEZ

01.04.2023 9:18 | Komerční článek

V duchu blížících se svátků jara se nesla atmosféra tzv. Zimní zahradou v plzeňské centrále Skupiny ČEZ. Konaly se zde Velikonoční trhy chráněných dílen, přičemž jimi nabízený sortiment byl spojen právě Velikonocemi, ať již se jednalo o různé výrobky, či pochutiny.

Velikonoční trhy vynesly chráněným dílnám 50 600 korun, nákupem výrobků je podpořili energetici z plzeňské centrály Skupiny ČEZ
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Vzhledem k tomu, že zimní zahrada tvoří jakési „předsálí“ před vstupem do jídelny, prošla kolem stánků Centra sociálních služeb STOD, občanského sdružení ProCit, farmářského obchodu U Lidušky a Sdružení občanů Exodus z Třemošné většina energetiků mířících za obědem. Zvědavost je pak mnohdy přinutila sáhnout i po peněžence, což ve finále obnášelo celkovou tržbu ve výši 50 600 korun.

„Jsme absolutně spokojeni, všem moc a moc děkujeme. Měli jsme větší tržbu než na Vánoce. Jsme rádi, že nás energetici již počtvrté, ať se jedná o vánoční nebo velikonoční trhy, opět podpořili. Peníze pochopitelně použijeme na další rozvoj naší organizace,“ neskrývala spokojenost i překvapení Irena Vítovcová, předsedkyně občanského sdružení ProCit, které nabízí nejen zázemí, ale i odbornou podporu formou sociálně aktivizačních služeb rodinám s dětmi s handicapem, zvláště pak s autismem ve věkovém rozmezí 1 až 26 let. Velikonoční trhy energetiků vynesly organizaci 9 000 korun, přičemž v nabídce měla nejen věci s velikonočními motivy, ale hlavně se svým logem, jako třeba dnes opět oblíbené plecháčky.

Anketa

Má vláda zvýšit základní sazbu DPH z 21 % na 23 %?

4%
96%
hlasovalo: 25916 lidí

Velice spokojená s tržbou byla i Tereza Holá, vedoucí chráněné keramické dílny Sdružení občanů Exodus, které nabízí pomoc zdravotně postiženým, zajišťuje organizaci rekvalifikačních kurzů a sociálně-rehabilitačních pobytů. Také ona si pochvalovala, že velikonoční trhy byly lepší než ty vánoční. „Samozřejmě, že jsme přijeli s dekorativní a užitkovou keramikou s velikonočními motivy. Někdo si koupil hrnek či misku, další třeba zaujali zajíci a kachny. Kolega z digitalizační chráněné dílny nabízel i naše možnosti digitalizace VHS kazet, diapozitivů, fotografií, knih, dokumentů a podobně. Byl překvapen, že mu někteří lidé nyní už rovnou donesli kazety, neboť si s ním o tom povídali právě před Vánoci. Za velikonoční tržbu 9 100 korun všem děkujeme.“

Velikonoční nádivku či plněné trubičky, jehněčí a další klobásy, zdobené perníčky, ovčí sýry, vejce se zajíčkem nebo kuřetem z lineckého těsta, ale i škvarkové placky, medovina, paštiky, pomazánky a další pochutiny byly k mání u dalšího tradičního účastníka trhů Obchodu U Lidušky, přičemž energetici zde nechali celkem 22 000 korun. „Nabízíme regionální potraviny z českých farem a samozřejmě i něco z naší výroby. Myslíme, že všem naše dobroty přišly po obědě k duhu,“ doplňovaly se navzájem „lidušky“ Štěpánka Heřmanová a Vendula Kalousová. „Velmi všem děkujeme a těšíme se opět před Vánoci na viděnou.“

Prakticky to samé zopakovaly i sociální pracovnice Zdeňka Kohelová a Běla Vaňáčková z Centra sociálních služeb STOD, které zajišťuje kompletní péči pro klienty s mentální retardací. Ti mají mimo jiné k dispozici výtvarné ateliéry a dílny pro pracovní rehabilitaci. „Jsme tu již po šesté s dekorativní i užitkovou keramikou, svíčkami, různými dekoracemi na stůl i na zeď, ručně vyrobenými mýdly a podobně. Pochopitelně vždy s motivy odpovídajícími trhům.“ Z plzeňského centra Skupiny ČEZ odjížděly s tržbou 10 500 korun.

Trhy chráněných dílen, v případě Skupiny ČEZ mají již řadu let přívlastek vánoční a velikonoční, jsou rozprostřeny do míst s regionálními centrálami společnosti. Kromě Plzně tak probíhají velikonoční i v Ostravě, Temelíně a Dukovanech, Hradci Králové a Děčíně. Rovněž v pražské centrále Skupiny ČEZ a také v Záhřebu na Moravě. Vánoční pak navíc i výrobních lokalitách ostatních elektráren či tepláren. Energetikům vždy nabízejí své výrobky místní chráněné dílny nebo organizace, které nějakým způsobem pomáhají lidem s handicapem.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Za volantem od 17

Dobrý den, prý má být možné řídit již od 17,ale pod dohledem. Tím dohledem se myslí kdo? Musímát taková osoba řidičák? A když se ěco stane,ponese daná osoba odpovědnost nebo jak to bude? A od kdy tut možnost zavedete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

21. týden na trhu pohonných hmot ČMKB

10:06 21. týden na trhu pohonných hmot ČMKB

Denní kontrakty motorové nafty na trhu pohonných hmot Českomoravské komoditní burzy Kladno se ve 21.…