Velké průmyslové podniky podpořily na jihu Moravy „konkurenci“

16.12.2014 13:50

První ročník soutěže NEJinovátor Jihomoravského kraje 2014 odstartoval v červenci letošního roku. Ambiciózní projekt má upozornit na řadu domácích firem, které ve svých oborech dosahují mimořádných výsledků. Jedním z partnerů soutěže je i strojírenský koncern ZKL.

Velké průmyslové podniky podpořily na jihu Moravy „konkurenci“
Foto: ZKL
Popisek: ZKL
reklama

„Porota, jíž jsem členem, vybírala z téměř 200 společností. Řadu firem osobně znám a soutěž zaměřená na inovační potenciál je určitě přínosná. Výběr nebyl jednoduchý, ale za sebe mohu říct, že jsem jako zástupce strojírenské společnosti tíhnul tímto směrem“, říká Ing. Jan Otoupalík, technicko - výrobní ředitel ZKL, a.s.

Vítěz soutěže, společnost ASIO, spol. s.r.o., se zabývá vývojem, výrobou a dodávkami technologií pro čištění odpadních vod, úpravu vod a čištění vzduchu. V současnosti má zastoupení ve dvaatřiceti zemích světa.

„Kvalita a velký počet přihlášených firem do soutěže jen potvrzují, že Jihomoravský kraj je lídrem mezi regiony v oblasti inovací. Zároveň je to pro nás důkaz, že sázka na podporu vědy, výzkumu a inovací ze strany kraje, byl krok správným směrem,“ uvedl hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

Zúčastnit se soutěže NEJinovátor Jihomoravského kraje 2014 mohly všechny malé a střední inovativní společnosti se sídlem či významnými aktivitami na území Jihomoravského kraje s libovolným oborem podnikání. Cílem dvoukolové soutěže bylo najít organizaci s nejlepším řízením inovací.

„Malé a střední podniky jsou základem každé fungující ekonomiky. Otevřený přístup k inovačním řešením mezi účastníky soutěže jasně dokládá, že jihomoravští podnikatelé se nebojí nových výzev a příležitostí,“ dodal předseda Unie malých a středních podniků ČR David Šeich.

Pro strojírenský koncern ZKL zapadá partnerství v soutěži do celkové politiky podniku, který právě do inovací a výzkumu investuje vysoké částky. Nedávno ohlásil investici bezmála 200 milionů korun do výroby inovovaných válečkových ložisek pro železniční dopravu. 

O společnosti ZKL

Společnost ZKL je největší výrobce velkorozměrových soudečkových, speciálních a dělených ložisek ve střední Evropě. Věnuje se výzkumu, vývoji, výrobě a distribuci valivých ložisek, výrobě speciálních ložisek a komponentů pro automobilový a železniční průmysl. Tradiční český výrobce koncern ZKL prosazuje flexibilitu a rychlost v plnění požadavků zákazníka. Ve všech činnostech navíc uplatňuje šetrný přístup k životnímu prostředí. V současné době v koncernu pracuje více než 1 100 zaměstnanců. ZKL se během své šedesátileté tradice stala osvědčeným a spolehlivým dodavatelem s certifikací pro celou řadu průmyslových podniků. Vyráběný sortiment standardních a speciálních ložisek značky ZKL plní ty nejnáročnější požadavky zákazníků v široké oblasti jednotlivých průmyslových odvětví. Příkladem kam ZKL dodává své produkty, mohou být odvětví hutnictví, energetiky, těžkého strojírenství, těžby a zpracování surovin, automobilového průmyslu, dopravy, zemědělství a mnoho dalších. Další informace naleznete na: www.zkl.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KRNAP: Vrchol Sněžky z polské strany je opět otevřen

18:14 KRNAP: Vrchol Sněžky z polské strany je opět otevřen

Práce na opravě polské meteorologické stanice na Sněžce byly dokončeny. Ředitel polského Krkonošské…