Velvyslanectví Ázerbájdžánské republiky: Reakce na nepravdivé informace, zveřejněné v médiích

24.07.2017 21:23

Během minulého týdne některá česká média uveřejnila pomlouvačné a nepravdivé informace o dodání českých zbraní na Střední východ prostřednictvím Ázerbájdžánu. Je třeba poznamenat, že Ázerbájdžán úzce spolupracuje s NATO, včetně USA, v boji proti mezinárodnímu terorismu a radikálním skupinám, jako je například IS. Ázerbájdžán také úzce spolupracuje s NATO v přepravě zbraní pro účely mírových misí v Afghánistánu a v dalších zemích.

Velvyslanectví Ázerbájdžánské republiky: Reakce na nepravdivé informace, zveřejněné v médiích
Foto: pixabay.com
Popisek: Ázerbájdžán

Zároveň Ázerbájdžán rozšiřuje bilaterální spolupráci s mnoha zeměmi s cílem posílit bojeschopnost k ochraně svých hranic. Je třeba připomenout, že v současné době je přibližně 20 % ázerbájdžánského území okupované arménskými ozbrojenými silami. Rada bezpečnosti OSN přijala čtyři rezoluce o okamžitém osvobození ázerbájdžánského území. Bohužel, ke dnešnímu dni arménská strana pokračuje v ignorování rezolucí OSN, stejně jako i jiných usnesení mezinárodních organizací.

Jakákoli spekulace o vztazích Ázerbájdžánu, který je jakoby zapojen do ilegální přepravy zbraně vznikají zřejmě pod vlivem arménské propagandy. Mezinárodní odborníci dobře vědí, kde Ázerbájdžán nakupuje zbraně a jakou dopravu v rámci legitimní vojenské spolupráce zajištuje.

Bohužel, některá česká média přetiskla provokativní informaci, která se objevila v bulharských zdrojích, jako například noviny „Trud“ a šířených arménskými médií.

Tak zpráva, že „Silk Way Airlines“ je zapojená do přepravy vojenského materiálu je ničím jiným než neúspěšným pokusem o šíření „fakenews“ a „dezinformace“. Absurdita zprávy zřejmě poukazuje, že autoři nejsou vůbec informováni o tom, jak se přes diplomatické kanály žádá o vydaní zvláštního povolení pro tranzitní přepravu vojenského materiálu a co k tomu náleží. Během vzdušné přepravy vojenského nákladu diplomatickou cestou probíhá komunikace nejen mezi vysílající a přijímající zemí, ale také se vyžaduje oficiální souhlas od všech států, přes které probíhá let. Nejenže jsou informovány o všech náležitostech letu, ale také během přepravy vojenského nákladu se pečlivě dbá i na dodržení exportního režimu.

„Silk Way Airlines“ svou činnost vykonává v plném souladu s pravidly a pokyny takových organizací jako Mezinárodní organizace pro civilní letectví a Mezinárodní sdružení leteckých dopravců (ICAO / IATA). Proto „Silk Way Airlines“ ve sféře letecké dopravy je partnerem ministerstev obrany takových států jako je USA, Itálie, Německa, partnerem NATO, „Rosvoruženie“ a dalších vlivných organizaci.

Ázerbájdžán přes „Silk Way Airlines“ a další dopravní podniky, bude i dál vyvíjet úsilí o rozšíření své kapacity jako spolehlivého partnera v mezinárodní dopravě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český telekomunikační úřad: Rozhodnutí ve sporu o velkoobchodní ceny dat

22:35 Český telekomunikační úřad: Rozhodnutí ve sporu o velkoobchodní ceny dat

V první prázdninové monitorovací zprávě informujeme o pravomocném rozhodnutí ČTÚ ve sporu mezi spole…