Veřejnost vnímá státní podnik Lesy ČR lépe než před několika lety

05.03.2016 13:14 | Zprávy

Výzkum veřejného mínění o státním podniku Lesy ČR provedla společnost MEDIAN ve třech etapách v letech 2014 až 2015. Ukazuje se, že ačkoli podnik znají stále dvě třetiny dotázaných, významně se zlepšuje povědomí lidí o jeho činnosti i celkové veřejné mínění o Lesích ČR.

Veřejnost vnímá státní podnik Lesy ČR lépe než před několika lety
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR

V prosinci 2014 soudilo 70 procent dotázaných, že je podnik důležitou součástí ochrany přírody, stará se o trvale udržitelné využívání přírodních zdrojů a spravuje státní les ve prospěch všech občanů státu. O rok později průzkum prokázal zvyšující se povědomí veřejnosti o činnosti podniku - 70 procent respondentů spojovalo Lesy ČR také s péčí o naučné stezky a turistické chodníky a s podílem na záchraně vzácných druhů rostlin a živočichů. O všech činnostech se zmíněná většina dotázaných vyjadřovala spíše pochvalně. Na škále od 1 do 4 (1 – velmi dobré; 4 – velmi špatné) hodnotili respondenti na konci roku 2014 podnik Lesy ČR výslednou známkou 2,03 a loni v prosinci známkou 1,97. Ještě více než povědomí o činnostech se v očích veřejnosti zlepšila celková image společnosti. Nejlépe je stále hodnocena přátelskost, ekologičnost, vytváření pracovních podmínek a důvěryhodnost. Naopak nejhůře, ale výrazně lépe než v roce 2014 - s průměry známek 2,3 až 2,4, je hodnocena transparentnost, hospodaření a komunikace s veřejností.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Proč odmítáte zveřejnit celou vaší bakalářskou práci?

A jak je možné, že k ní vůbec není veřejný přístup? To by přeci měl být, a to u všech prací nejen vašich a těch bakalářských. A na jaké škole jste vystudovala magistra? Co vím, tak školu, na které jste dělala bakaláře ministerstvo zrušilo

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HZS ČR: Společné kontroly rizikových skládek a skladů odpadů

7:33 HZS ČR: Společné kontroly rizikových skládek a skladů odpadů

Hasičský záchranný sbor ČR a Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) zahajují 21. července 2025 ro…