Vězeňská služba: 2. ročník Hromadného darování krve zahájen

23.10.2021 10:49 | Tisková zpráva

Dnešním dnem odstartoval 2. ročník projektu Hromadné darování krve s vězeňskou službou. Více než 50 příslušníků a civilních zaměstnanců přišlo dneska do Ústřední vojenské nemocnice v Praze.

Vězeňská služba: 2. ročník Hromadného darování krve zahájen
Foto: vscr.cz
Popisek: Vězeňská služba ČR - logo

V průběhu listopadu potom budou následovat odběry v dalších 10 nemocnicích napříč celou republikou. Jedná se o celodenní služební akci, do které jsou zapojeny všechny organizační jednotky Vězeňské služby ČR a Ministerstvo spravedlnosti ČR.  

Anketa

Chcete Pekarovou Adamovou za předsedkyni Poslanecké sněmovny?

4%
93%
hlasovalo: 45709 lidí

Do dnešních odběrů se zapojilo vedení vězeňské služby v čele s novým generálním ředitelem, z věznic potom přijeli kolegové z Oráčova, Jiřic, Příbrami a samozřejmě obou pražských vazebních věznic. Dohromady dnes darovalo přes 50 našich zaměstnanců. Budou následovat odběry v nemocnicích Čáslav, Hradec Králové, Ostrava, Ústí nad Labem, Olomouc, Sokolov, Plzeň, Liberec, Brno a České Budějovice. 

Hlavním záměrem tohoto projektu je plošně pomoci s aktuálním nedostatkem krevních zásob v České republice. Dárců krve dlouhodobě ubývá a potřeba léčby transfuzními přípravky neklesá. Z tohoto důvodu se Vězeňská služba ČR i v této nelehké době rozhodla v rámci společenské odpovědnosti pomoci. 

Jedná se o druhý ročník hromadného darování krve. V roce 2020 se projekt Hromadné darování krve s vězeňskou službou sešel s nečekaným kladným ohlasem. Zapojilo se do něj 400 kolegů a během deseti týdnů darovali odhadem 160 litrů krve. Mnozí také plazmu po prodělaném onemocnění Covid-19. Veškeré nemocnice, ve kterých se odběry uskutečnily, tuto spolupráci naprosto kladně hodnotily. Jednak proto, že přišlo mnoho prvodárců a nemocnice tak mohly rozšířit svoji dárcovskou základnu a také proto, že dárci přišli v době, kdy se jiní obávají darovat krev kvůli koronavirové epidemii. 

S rozvojem léčebných metod roste stále více i potřeba krve získané od dárců. V průměru dostane každý občan za svůj život pětkrát krevní transfuzi a čtrnáctkrát lék vyrobený z krve. Každé tři vteřiny někdo potřebuje krev dárce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SVS: Oblast, kde se vyplácí zástřelné a nálezné za divočáky se od prosince výrazně rozšiřuje

22:30 SVS: Oblast, kde se vyplácí zástřelné a nálezné za divočáky se od prosince výrazně rozšiřuje

Státní veterinární správa (SVS) ve spolupráci s ministerstvem zemědělství s ohledem na šíření africk…